Tiskové zprávy

Jste novinář a zajímají vás informace o SodaStream? V tiskovém centru naleznete archiv tiskových zpráv a obrazový archiv. Máte-li dotaz, napište nám a my vám rádi pomůžeme.

Limitovaná edice SodaStream Spirit WorkOut s rozšířenou výbavou nejen na sport

Možná se začínáte připravovat na Vánoce a přemýšlíte, čím udělat radost svým blízkým. Pokud si říkáte, že by ten pravý dárek měl splňovat ideálně několik věcí dohromady – být praktický, pomáhat a zároveň k něčemu motivovat – pak pro vás máme skvělý tip. Darujte novou limitovanou edici SodaStream Spirit WorkOut!

SodaStream si připomíná 30. výročí sametové revoluce

Od sametové revoluce uplyne letos na podzim již neuvěřitelných 30 let. Její jedinečnou atmosféru a neopominutelné místo v novodobých dějinách připomíná společnost SodaStream limitovanou edicí lahví v národních barvách a s ikonickými motivy.

SodaStream na slavnostním večeru představil nový typ lahví a mění pravidla

Ve středu 25. září uspořádala společnost SodaStream, celosvětová jednička v domácí produkci perlivé vody, slavnostní večer v Národním muzeu. Za účasti řady známých osobností i izraelského vedení společnosti představil SodaStream novou kategorii společenských a volnočasových lahví „Voda s sebou“. S jejich pomocí hodlá měnit některá zažitá pravidla a svým dílem přispět ke společenské změně.

Výrobníky SodaStream Spirit nově v elegantní modré a švestkové barvě

Oblíbený výrobník perlivé vody SodaStream Spirit se dočkal dalších dvou barevných variant. Žhavou podzimní novinkou je elegantní námořnická modrá a netradiční švestkově fialová. Designové výrobníky SodaStream, které pomohou snadno a rychle s přípravou čerstvé perlivé vody, se nyní vyrábějí v deseti módních barvách. Stačí si zvolit tu pravou, aby dokonale ladila s vaší kuchyní.

Nové lahve SODASTREAM „X“ poutají pozornost jednoduchým motivem

V jednoduchosti je krása. Toto rčení slyšel a řekl každý z nás už nesčetněkrát. A že je to skutečně pravda, dokazuje i nová edice lahví „X“ od značky SodaStream. Přední světový výrobce domácí perlivé vody jimi doplňuje a uzavírá celkovou kolekci.

Sodastream startuje letní rozhlasovou kampaň

Značka SodaStream, světový specialista na domácí přípravu perlivé vody, spouští na konci prázdnin rozhlasovou kampaň. Sada spotů, které zazní na celostátních frekvencích rádií Evropa 2 a Frekvence 1, představí ovocné sirupy, potravinářský CO2 plyn a perlivou vodu v letní limitované edici Italian Spritz.

Nejlepší osvěžení v horkých dnech přinese perlivý ledový čaj s příchutí broskve nebo citrónu

V letních dnech nenajdete ideálnější nápoj k ochlazení, než je ledový čaj, který Češi milují. Přitom za něj není nutné utrácet, složitě ho připravovat či snad tahat lahve s ním domů. Můžete si ho vyrobit sami, nově ve variantě s bublinkami. S limitovanou letní edicí dvou příchutí ledových čajů broskev a citrón od společnosti SodaStream si ho připravíte kdykoliv a vychlazené osvěžení budete mít vždy po ruce.
 

Sodastream Letní Drink vás zavede do romantické Itálie

Náladu letních Benátek, ve které se snoubí červánky a zapadající slunce, pohupující se gondoly na vlnách moře a ustupující parno končícího dne, nemusíte zažívat jen na vzácné dovolené. Pohodovou atmosféru s nádechem dálek a romantiky si snadno vytvoříte i v pohodlí domova se značkou SodaStream díky oblíbenému střiku Italian Spritz.

Popularita domácí kohoutkové vody

Důvody růstu popularity domácí kohoutkové vody?
Vysoká kvalita a skvělá dostupnost.

Lahve SodaStream válcují mýty a pověry

Blíží se Světový den vody, který připadá na 22. března. V ČR máme dostupnou kvalitní kohoutkovou vodu, a tak se nabízí ho oslavit douškem čerstvé vody. Například připravené ve výrobníku perlivé vody SodaStream do značkových plastových lahví.  Možná jste se ale setkali s informacemi, které o plastových lahvích kolují, a máte obavy z jejich používání. Řada z těchto informací se ovšem nezakládá na pravdě nebo se lahví SodaStream netýká.
Pojďme si představit (a vyvrátit) 3 časté mýty o plastových lahvích! 

Limitovaná edice SodaStream lahví pro Pražské Quadriennale

SodaStream, přední světový výrobce domácí perlivé vody, připravil pro Pražské Quadriennale 2019 (PQ 2019) limitovanou edici litrových lahví SodaStream. Jejich koupí získáte slevu na vstupné a navíc "bezednou" lahev.

S jarem přicházejí na trh nové sady SodaStream lahví s jemnými květinovými vzory vlčích máků a narcisů

Jaro je tady, všechno kvete, voní a ožívá barvami. Udělejte radost sobě či svým blízkým novou kolekcí SodaStream lahví s motivy rozkvetlých vlčích máků a narcisů.
 

SodaStream spouští vánoční rozhlasovou kampaň

Společnost SodaStream spustila na tuzemském trhu vánoční rozhlasovou kampaň, jejímž ústředním bodem je limitovaná edice výrobníku perlivé vody SodaStream Jet Premium v metalických barvách. Od konce listopadu 2018 budou na rozhlasových stanicích Evropa 2, Frekvence 1 a Blaník po dobu čtyř týdnů vysílány tři spoty v rovnoměrné rotaci.

SodaStream přispěl k plastové očistě karibského ostrova Roatan a hlásí: je čas skončit s plasty na jedno použití

Praha (23. listopad 2018) Podle vědců z University of California bylo k roku 2017 na světě vyrobeno astronomických 8,3 miliardy tun plastu. Recyklace při tak masivním objemu plastového odpadu přestává být považována za efektivní řešení. Je tedy zapotřebí začít bojovat jinak – účinněji. Jako optimální řešení se jeví precyklace – omezení výroby plastů na jedno použití. SodaStream s plasty tímto způsobem bojuje dlouhodobě
a jejich zástupci se rozhodli udělat i něco navíc. Tím něčím navíc byl úklid karibského ostrova Roatan od plastových odpadků, které v posledních letech zavalily pláže tohoto ostrova.

SODASTREAM SPOUŠTÍ NOVOU EKOLOGICKOU KAMPAŇ

UPOZORŇUJE ZÁKAZNÍKY, ABY NEPOUŽÍVALI PLASTY NA JEDNO POUŽITÍ  
Pěvecký sbor vedený animovanou mořskou želvou s hlasem sira Roda Stewarta zpívá píseň Now is the Time for Change na hromadě plastových odpadků 

Limitovaná edice výrobníku domácí perlivé vody SodaStream Jet Premium

Vyhledávaný vánoční dárek se pro letošní zimu zahalí do kovově lesklých barevných tónů titanu, zlata a mědi

Nový prémiový model SodaStream SPIRIT OneTouch

Značka SodaStream rozšiřuje svoji nabídku výrobníků domácí perlivé vody Spirit o nový prémiový model SodaStream Spirit OneTouch se zcela automatickou přípravou domácí perlivé vody s přednastavenými třemi stupni perlivosti.

SodaStream podle módních trendů – Studio Edition

Značka SodaStream povýšila užitečné vybavení domácnosti na designovou záležitost a jde s posledním trendem, což jsou jemné pastelové barvy, které se stále více prosazují nejen v módě, ale i v zařízení interiéru domácností. Na český trh přichází nová limitovaná edice Spiritů – Studio Edition ve třech barvách – stydlivě růžová – Pink Blush, jemně limetková – Sweet Lime a ledově modrá – Ice Blue.

Pohodlí a osvěžení s oceněním za design

Výrobníky perlivé vody značky SodaStream se už staly nedílnou součástí většiny domácností u nás. Určitě u těch, kteří pochopili, že je daleko výhodnější mít osvěžující nápoj v pohodlí domova bez tahání balíků vody. Tohle majitelé přístrojů SodaStream oceňují zejména v těchto dnech, kdy denní teploty se blíží ke třicítce a je nezbytné o to více dbát na pitný režim.

Hasiči žízně

Již po několikáté přichází značka SodaStream s unikátním letním projektem. Letošní horka pomohou přečkat kolemjdoucím a široké veřejnosti po celé republice SodaStream Hasiči žízně.

Léto se SodaStream má chuť prosluněné Itálie

Víte, jak chutná západ slunce v Benátkách? Má barvu červánků, lehce hořkou chuť pomerančů a vůni, která ve vás okamžitě navodí pocit dokonalé pohody. Přesně jako drink, který má svůj původ právě v tomto nezapomenutelném městě. Jmenuje se SodaStream Italian Spritz a stejně skvěle si ho vychutnáte i na vašem balkoně, na zahradě, u vody, případně během horkých dní v kanceláři, kdy už budete netrpělivě počítat dny do letní dovolené. Nebo na ni už jen nostalgicky vzpomínat.

Exkluzivní lahve série Royal Edition

SODASTREAM VZDÁVÁ POCTU SVATBĚ JEHO KRÁLOVSKÉ VÝSOSTI PRINCE HARRYHO A MEGHAN MARKLEOVÉ S LIMITOVANOU SÉRIÍ LAHVÍ S NÁZVEM HATS (KLOBOUKY)
Exkluzivní lahve ze série Royal Edition se budou prodávat na aukci. Veškerý výdělek obdrží nadace Surfers Against Sewage, zabývající se bojem proti plastovému odpadu.

Naše děti potřebují více vody, než my

Bude léto, blíží se prázdniny a naše děti se už asi nemohou dočkat. Mohou si hrát venku na sluníčku a zanedlouho nás určitě budou přesvědčovat k návštěvě koupaliště. Teplo a venkovní aktivity však znamenají, že děti musí doplňovat tekutiny a nejlépe v podobě čisté a osvěžující vody, která na rozdíl od přeslazených limonád neobsahuje tolik zrádné cukry (ty stejně žízeň neuhasí, jen povzbudí) a všemožná barviva.

SodaStream odměňuje své zákazníky: na nový přístroj jim přispěje 500 Kč!

Rostou se stoupajícími teplotami i vaše nároky na pitný režim? Připravte se na horkou letní sezónu už v předstihu. Pokud máte rádi osvěžení v podobě doma připravených bublinek, ale pohled na váš starý výrobník SodaStream vás už nudí, je čas vybrat si ve stále pestřejší nabídce značky nový model. A SodaStream vám na něj přispěje 500 Kč.

SodaSoak

Hvězda reality show Shahs of Sunset Reza Farahan a herec známý ze Hry o trůny Thor Bjornsson propagují v aprílovém satirickém spotu produkt zvaný SodaSoak.


 

Perlivá voda s nádechem luxusu

Hledáte alternativu k neestetickým a neekologickým plastům? Začněte svým pitným režimem! Vyměňte vláčení PET lahví se sycenými nápoji z obchodu za nový luxusní výrobník SodaStream Crystal, pomocí kterého si v pohodlí svého domova připravíte čerstvou perlivou vodu přímo do elegantní skleněné karafy. Při jejím servírování doslova pookřejí všechny vaše smysly!

Nové sady lahví SodaStream oživují rostlinné motivy

Nové motivy na lahvích výrobníku perlivé vody SodaStream pomohou obarvit zimní měsíce a zcela jistě budou ozdobou i našeho stolu. Design potisků květin a listů vznikl v Izraeli a stovky českých fanoušků SodaStreamu na sociální síti Facebook z návrhů následně vybralo dva vítězné.

Jedna láhev nestačí

Kvalitních lahví na vodu není nikdy dost – jednu potřebujete do auta, další do fitka a pokud berete svůj pitný režim vážně, ani pracovní stůl by neměl zívat prázdnotou.
A řekněme si na rovinu, i v tomto případě na designu záleží.

Odnaučte děti od limonád, pomohou vám Žížaláci

Několik nezávislých studií potvrdilo, že děti, které pijí ve škole zdravé tekutiny, nejsou unavené a dosahují v průměru lepších výsledků. Faktem však je, že pestrobarevné nabídce limonád v obchodech se odolává těžko. S „převýchovou“ mohou pomoci Žížaláci.

Předpověď SodaStream: letošní zimní období bude tropické!

Děsí vás představa krátkých dní a dlouhých nocí? Spláchněte splín z blížící se zimy bublinkami čerstvé perlivé vody! Limitovaná tropická edice od značky SodaStream vám prodlouží léto a připomene jeho chutě a barvy vždy, když se vám zasteskne. A při troše štěstí si můžete vychutnat atmosféru tropického ostrova i během třeskuté zimy.

Zdravé pití doporučí dětem Žížaláci

O tom, jak je důležité dodržovat během dne pitný režim, my dospělí víme. Stejně jako to, že voda je k uhašení žízně lepší než slazené limonády, i to, že voda z kohoutku je v českých zemích dostatečně kvalitní na to, aby mohla nahradit obyčejnou vodu kupovanou v PET lahvích. Navíc se nemusíme tahat s těžkým nákupem a šetříme životní prostředí. To všechno tedy víme, ale co naše děti?

VODA PRO ŽIVOT

Jak důležitá je pro náš každodenní život voda, si většinou uvědomujeme až ve chvíli, kdy třeba jen na krátkou chvíli není dostupná. Můžeme přestat zalévat zahrady, prát prádlo, můžeme nenapouštět plné vany, ale i to je nepříjemné omezení. Co ale rozhodně nemůžeme a nejsme zvyklí, je NEPÍT.

SodaStream přichází s novou virální kampaní

SodaStream přichází s novou virální kampaní za účasti Mayim Bialik, hvězdy seriálu Teorie velkého třesku a Kristiana Nairna ze seriálu Hra o trůny.

Vítěz srovnávacího testu časopisu dTest

SodaStream SPIRIT se těší z vítězství v testu 11 výrobníků perlivé vody.

10 mýtů o přípravě domácí perlivé vody, které již vyprchaly

Vzpomínáte si ještě na sifonové lahve, ve kterých se zejména v minulém století vyráběla domácí "sodovka"? Pokud ne, je to zřejmě způsobeno faktem, že až 93 % obyvatel České republiky dnes za synonymum domácích bublinek považuje značku SodaStream a její výrobníky. Pokud ještě ani jeden z nich doma nemáte, možná jste uvěřili některému z následujících mýtů.

90 % Čechů pije pravidelně doma kohoutkovou vodu

Výzkum: Téměř 90 % Čechů pije pravidelně doma kohoutkovou vodu, perlivá voda se těší oblibě u 64 % dotázaných. Data pocházejí z výzkumu zpracovaného pro značku SodaStream společností IPSOS na reprezentativním vzorku 1.000 respondentů v České republice. Výzkum se zaměřil i na povědomí respondentů o výrobnících domácí perlivé vody.

Běžíme pro Paraple se SodaStreamem

18. června 2017 se běží již 18. ročník akce Běh pro Paraple. Společnost SodaStream podporuje Centrum Paraple sedmým rokem, zdarma zajišťuje pro účastníky akcí pitný režim.

Mezinárodní den koktejlů aneb příprava na léto

Letošní rok je opravdu skoupý na rozdávání slunečních paprsků, a to i přesto, že už je květen. Měsíc, který v našich zeměpisných šířkách standardně nabízí i velmi teplé dny, jako by si chtěl ponechat aprílovou nevyzpytatelnost. Najít v tomto období motivaci „nastartovat“ sebe sama do každodenních aktivit je náročnější, a tak se nabízí varianta všední vody nějak rozvířit – třeba přípravou na blížící se Světový den koktejlů. V kalendáři se od roku 1999 objevuje každého 13. května a je logickou branou do období letních míchaných drinků s alkoholem či bez.

SodaStream Spirit obdržel prestižní cenu Red Dot

Výrobník domácí perlivé vody SodaStream Spirit obdržel prestižní cenu Red Dot za design.

Říkáme NE plastům!

Každý rok připadá na 22. dubna ekologický svátek, den země. Má lidem připomenout negativní dopad současného životního stylu na životní prostředí.

SodaStream zažertoval na apríla s Paris Hilton

Největší značka perlivé vody spustila na apríla kampaň “NanoDrop”, podporující konzumaci domácí perlivé vody, zdravou hydrataci a snížení ekologické zátěže z plastových lahví.

Živá voda

Pitná a nezávadná voda je jedním z největších bohatství, které nám naše planeta dává. Proto byl 22. březen vyhlášen za světový den vody. Důvodem je skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, resp. nemá k ní přístup.

Pomocník při plnění novoročních předsevzetí

Také jste si do nového roku dali předsevzetí? Rozhodli jste se, že zhubnete, budete se více starat o životní prostředí nebo přestanete pít alkohol? Je toho mnoho, ale cesta k cíli nemusí být vždy jednoduchá.
 

Nový rok s „novým SPIRITEM“

Rozhodli jste se v novém roce jít cestou pozitivních změn? Věnovat větší pozornost svému životnímu stylu nebo i životnímu prostředí?

SODASTREAM SPUSTIL PROVOKATIVNÍ VIDEO „HANBA NEBO SLÁVA“

Přední světový producent perlivé vody spojil své síly s Thorem Björnssonem a Hannah Waddingham a v nové kampani propagující pití čerstvé perlivé vody připravené doma z kohoutku bez tahání znečisťujících plastových lahví

SodaStream Party Animal: barman ve vašem obývacím pokoji

Dobrý večírek se neobejde bez bublinek. Připravte si je sami a podle vzoru skutečných specialistů v oboru. S koktejlovým balíčkem SodaStream Party Animal to zvládnete bez jakékoliv asistence v pohodlí domova a vaši hosté budou žasnout nad chutí a rozmanitostí podávaných drinků.

Vsaďte na SodaStream - dárek, který potěší 86 % obdarovaných

Drobné domácí příslušenství patří vedle elektroniky mezi nejčastější dárky, které najdou lidé pod vánočním stromem. Jedním z nejvítanějších a zároveň nejoblíbenějších dárků je domácí výrobník perlivé vody. Ukázal to výzkum společnosti IPSOS uskutečněný na vzorku 1 012 obyvatel z České republiky ve věku od 18 do 65 let.
 

Černo - bílá elegance aneb kontrast, který zaujme

Někdo ji považuje za naprostý základ všeho, jiný za špičku ledovce. Všichni se ale shodnou na tom, že kombinace černé a bílé je synonymem dokonalé elegance, zhmotněním citátu o jednoduchosti a kráse. Platí to v přírodě, v módě i v bytovém designu. Důkazem je i nový přístroj z řady SodaStream JET a označením Black & White.
 

I zelený čaj si rozumí s bublinkami

Zelený čaj se těší velké oblibě nejen díky zajímavé chuti, ale i pozitivním účinkům na lidský organismus. Pokud se vám na klasickou teplou verzi v letních měsících zdá být ještě příliš brzy, vyzkoušejte jeho bublinkovou alternativu od značky SodaStream. V kombinaci s čerstvou perlivou vodou vás dokonale osvěží a povzbudí.

SodaStream dbá na pitný režim a vyráží do ulic

Značka SodaStream přichází s unikátním projektem SodaKára, během léta nabízí ve vybraných lokacích zdarma osvěžující perlivou vodu.
 

Nové dětské láhve SodaStream pro zdravější a zábavnější pitný režim

Dostatečný přísun tekutin je pro děti mimořádně důležitý. Nezáleží však pouze na kvantitě, ale i kvalitě tekutin. Pokud tedy chcete své ratolesti uchránit od nadměrného přísunu cukrů a konzervantů obsažených v limonádách, přejděte na perlivou vodu z výrobníku SodaStream. Domácí příprava bublinek je bude bavit a díky praktickým lahvím mohou mít své vlastní "drinky" kdekoliv s sebou.
 

Pitný režim v létě? Nejsou bublinky, jako bublinky…

Léto s sebou kromě příjemných věcí přináší i zvýšené nároky na pitný režim. Zatím, co dospělý člověk by měl denně vypít, alespoň dva a půl litru tekutin, v horkých měsících je potřeba zvýšit jejich příjem, přibližně na 3 až 3,5 litru.

Český SodaStream uvádí na trh originální dámskou edici lahví do kabelky

Na návrhu nové produktové kategorie se kromě českých designérů podílela i modelka Andrea Verešová

SodaStream POWER: perlivá voda v automatu a bez lahví

Značka SodaStream rozšiřuje svou nabídku výrobníků domácí perlivé vody o nový prémiový model POWER se zcela automatickou přípravou perlivé vody a třemi přednastavenými režimy perlivosti.

Den Země – Pomozte nám osvobodit svět od lahví. SodaStream nabízí alternativu k plastovým lahvím a plechovkám

V pátek je Den Země! 22. duben je tradičně mezinárodním Dnem Země vyhlašovaným Organizací spojených národů.

Nové lahve SodaStream: pastelová inspirace pro váš pitný režim

Češi milují "pastelky" a je to vidět už i na lahvích! Po úspěšné edici výrobníků perlivé vody JET, které značka SodaStream uvedla v loni na trh v devíti pastelových barvách, přichází do prodeje i limitovaná kolekce lahví ve stejných odstínech.
 

Rodina SodaStream JET se rozrostla o desátého člena

Milovníci nadčasového designu se mohou těšit z nového přírůstku v nejoblíbenější řadě domácích výrobníků perlivé vody SodaStream JET. K devíti pastelovým barvám přibyl model Black Silver, který do domácností přináší elegantní kombinaci stříbrné a černé. Přístroj tak skvěle doplní vybavení kuchyní, v nichž při zařizování dominovaly spotřebiče v nerezovém provedení.

SodaStream uvádí na trh sirupy s recepturou od michelinského šéfkuchaře

Praha: 4. února 2016 Společnost SodaStream, dodavatel výrobníků domácí perlivé vody, uvádí na český trh první z exkluzivní řady sirupů Sparkling Gourmet, kterou namíchal známý newyorský šéfkuchař se dvěma michelinskými hvězdami - Paul Liebrandt. Sirup s příchutí Zelené jablko a okurka je slazený fruktózou a Stevií, proto potěší i zastánce zdravého životního stylu.
 

Společnost SodaStream uvádí na trh poprvé sirupy doplněné o vitamíny D3 a E

Praha, 19. ledna 2016 - Společnost SodaStream, dodavatel výrobníků domácí perlivé vody, přichází v zimním období s novými řadami sirupů WATERS ZERO a WATERS VITA. Jako jediné na trhu jsou obohaceny o vitamíny D3 a E, důležité pro správné fungování našeho těla. Díky unikátní technologii zpracování si nyní můžete tyto vitamíny doplnit, bez nutnosti užívání tabletových výživových doplňků, sklenicí doma vyrobené ochucené perlivé vody.

Výměnu prázdné bombičky SodaStream za plnou si již můžete objednat až ke dveřím

Značka SodaStream ve spolupráci s internetovým supermarketem rohlik.cz přinášejí pro majitele domácích výrobníků perlivé vody SodaStream novou službu. Výměnu bombičky na sycení vody si nyní zákazníci mohou objednat stejně, jako ostatní produkty SodaStream, prostřednictvím portálu www.rohlik.cz. Spolu s donáškou potravin či jiného zboží jim tak kurýr donese přímo ke dveřím plnou bombičku a vymění ji za spotřebovanou.

SodaStream v nové kampani láká na perlivou vodu bez lahví

Značka SodaStream, dodavatel výrobníků domácí perlivé vody, přichází s předvánočním pokračováním své komunikační kampaně. V novém televizním spotu i reklamních vizuálech komunikuje unikátní benefity výroby perlivé vody v pohodlí domova a dává je do kontrastu s nepraktickým nákupem balených vod. Značka, která je jedničkou na celosvětovém trhu perlivých vod v počtu vypitých litrů, teď láká zákazníky na českém a slovenském trhu nejen benefity praktickými, ale i provedením nejoblíbenějšího výrobníku SodaStream JET v 9 pastelových barvách.

Do domácností se vracejí pastelové barvy - Nejoblíbenější výrobník perlivé vody SodaStream v 9 nových barvách osvěží vás i interiér

Jihlava, 6. listopadu 2015 - Kuchyně zažívaly barevný boom zejména v 50. a 60. letech minulého století. Od té doby prošly dlouhou cestou různých trendů, kterým se nevyhnuly ani spotřebiče. Zatímco donedávna v této kategorii dominoval zejména nerez a chrom, maximálně kombinovaný s bílou či černou, dnešní domácnosti si opět žádají barvy. Není přitom třeba měnit kuchyňskou linku ani objednávat malíře. Jemné pastelové odstíny kuchyňských pomocníků skvěle osvěží interiér a vám dodají pozitivní energii do nadcházejících chladných dnů.