Časté dotazy - FAQ

Kde najdu výměnné místo bombiček SodaStream?
Naši síť výměnných míst neustále rozšiřujeme. Nyní najdete po celé České Republice více jak 3.000 výměnných míst a to jak z řady elektro prodejen tak i hypermarketů. Výměnná místa jsou zpravidla opatřena samolepkou s označením výměnného místa a logem SodaStream.
Mapu s konkrétními místy najdete na tomto webu v sekci bombičky - výměna plynu. Bombičky je možno také vyměnit online v rámci služeb Košík.cz a Rohlík.cz
Jak poznám originální bombičku?
Originálně naplněnou bombičku SodaStream, která je jako jediná námi otestována a doporučena pro použití ve výrobnících značky SodaStream, bezpečně poznáte podle následujících ochranných prvků, které musí být přítomny všechny současně:
1. Obal bombičky vždy obsahuje logo společnosti SodaStream
2. Horní část kolem ventilu, je opatřena nepoškozenou modrou pečetí s logem SodaStream a uvedeným datem expirace
3. Vyražený nápis SodaStream, nebo SodaClub na dně bombičky
Pomáhá nějak SodaStream životnímu prostředí?
Ano, jedna opakovaně použitelná lahev SodaStream, může zachránit tisíce jednorázových plastových lahví, vyhozených do odpadu.
​Každá lahev originálních SodaStream příchutí odbourává nutnost použít hotové nápoje v PET lahvích o celkovém objemu až 12 litrů hotového nápoje.
Proč používat pouze originální bombičky SodaStream?
Tlaková bombička vyžaduje pravidelné bezpečnostní zkoušky, které sou prováděny ve výrobním závodu při každém plnění bombičky. Jen tak může výrobce zaručit 100% bezpečnost při používání.
Zároveň originální bombičky SodaStream garantují 100% kvalitu a čistotu potravinářského CO2, které se do bombiček plní.
Jak nastavím stupeň nasycenosti vody?
Velmi jednoduše - u manuálních výrobníků určujete stupeň nasycení počtem a délkou stisku tlačítka (1x pro jemně perlivou, 2x pro středně a 3x pro silně perlivou. Vždy každý stisk po dobu 2-3 sekund). V případě elektrického výrobníku volíte stupeň perlivosti pomocí tlačítek - první pro jemně, druhé pro středně a třetí pro silně perlivou vodu.
Optimální stupeň nasycení si sami vyzkoušíte po několika prvních použitích výrobníku.
Jak mám postupovat, když je bombička CO2 prázdná?
Prázdnou bombičku si jednoduše vyměníte za plnou na jednom z více jak 3000 výměnných míst po celé ČR a to pouze za cenu plynové náplně, tj. 229,- Kč
Mají plastové lahve SodaStream omezenou životnost?
Ano mají. Lahve stárnou, opotřebovávají se a přitom neustále odolávají tlaku 10 barů. Z důvodu bezpečnosti je tedy životnost lahví přibližně 3 roky. Datum expirace použitelnosti lahve je vždy uvedeno přímo na lahvi. Po uplynutí této doby můžete lahev bez omezení používat pro běžnou kohoutkovou neperlivou vodu.
Jak zjistím, zda je bombička plná, tak jak uvádí výrobce (425 GR)?
každá bombička má na svém těle vyraženou váhu prázdného obalu/ bombičky (ozn. TARE 0,76... apod. KG). Pokud tedy zvážíte novou bombičku a odečtete hmotnost prázdné bombičky, rozdíl vyjadřuje hmotnost plynové náplně. Minimálně u plné bombičky tedy 425 gr.
Kolik dnů mi vydrží nasycený nápoj v lahvi?
Nápoj vydrží v lahvi přibližně 2-3 dny. Velkou výhodnou výrobníku, je možnost kdykoliv si připravit čerstvý nápoj a čerstvý ho také vypít.
Jak správně připravit ochucený perlivý nápoj?
Nejdříve si připravte čistou perlivou vodu. Vody před sycením by měla mít ideálně 4-7 stupňů, pro optimální nasycení. Po nasycení vyjměte lahev z výrobníku a co nejvíce jí nakloňte tak aby hladina vody byla blízko hrdla lahve. Do víčka příchutě SodaStream nalijte příchuť. Víčko slouží zároveň také jako odměrka. Ve víčku najdete dvě rysky. Spodní pro lahve s objemem 0,5 litru a horní pro ostatní lahve. Tyto rysky určují optimální množství příchutě pro dané lahve. Lahev zavřete a opatrně promíchejte. Váš nápoj je hotový.
Přidáním většího či menšího množství příchutě ovlivníte intenzitu a sladkost výsledného nápoje.
Nikdy do výrobníku nevkládejte lahev s vodou a příchutí, může dojít k poškození výrobníku.
Jaká je expirace příchutí SodaStream?
U většiny příchutí je expirace 12 měsíců. Datum spotřeby, je vždy uveden na obalu příchutě.
Proč nejdříve připravit perlivou vodu a až následně přidat příchuť
V případě, že budete sytit vodu kam byla již přidána příchuť, nápoj vypění z přístroje a může jej poškodit.
Proto vždy syťte pouze čistou vodu a následně do hotové perlivé vody pomalu po straně přidejte příchuť.
Lze opakovaně sytit hotový nápoj?
Pokud se jedná pouze o čistou vodu, tak ano. Pokud již byla do nápoje přidána příchuť tak ne, mohlo by dojít k poškození výrobníku.
Je možno výrobník vyčistit?
Pokud je to nutné, použijte jemný tekutý mýdlový roztok a měkkým, vlhkým hadříkem zlehka očistěte výrobník. Po umytí výrobník osušte.
Jak vyměnit bombičku
Nevíte jak vyměnit ve vašem výrobníku prázdnou bombičku za novou?
Nevadí, zde je video, které Vám ukáže jak snadno si bombičku vyměníte.
UPOZORNĚNÍ PRO ZÁKAZNÍKY:
Na českém trhu jsou v současné době používány tlakové nádoby CO2 Sodastream s dvěmi různými variantami označení – údaje o deklarovaném max. množství v litrech vyrobeného syceného nápoje ( 60 L nebo 80 L). Oba typy těchto tlakových lahví jsou naplněny stejným množstvím plynu CO2 – 425 g náplně CO2.  Údaj o možnosti vyrobit 60 L či 80 L je pouze informativní. Skutečné množství v litrech vyrobeného syceného nápoje Sodastream je závislé na typu výrobníku (stroji) a na individuální míře nasycenosti nápoje = na individuálním počtu stisků plnícího tlačítka přístroje.