Perlivá voda SodaStream

  • SodaStream jsou sady se vším potřebným pro výrobu vlastní perlivé vody v pohodlí domova.
  • Nachystejte si čerstvou domácí perlivou vodu přímo z kohoutku, kdykoliv dostanete chuť se napít.
  • Počtem stlačení si sami zvolíte perlivost přesně tak, jak máte rádi.
  • Skoncujte s nekonečným taháním protivných plastových lahví i vynášením hromad plastového odpadu.
  • Sklenice domácí perlivé vody s kouskem ovoce je skvělým základem pitného režimu bez zbytečných cukrů, kterým potěšíte rodinu i hosty.
  • Spotřebovanou bombičku s plynovou náplní vyměníte bez složitého hledání v síti více jak  3 000 výměnných míst, která jsou vždy nablízku.
  • Litr vaší vlastní domácí perlivé vody vychází na cenu již od 2,99Kč. S námi si za pohodlí nemusíte zbytečně připlácet.
  • Používáním jediného přístroje SodaStream ochráníte přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi nebo plechovkami.
Můj nápoj
Můj nápoj
Vytvářejte zdravé, lahodné nápoje, koktejly a další
Zelená planeta
Zelená planeta
Minimalizujte účinky znečištění plasty na jedno použití 
Udržitelná planeta
Udržitelná planeta
Žijte udržitelně snížením množství plastů na jedno použití
Zůstaňte svěží
Zůstaňte svěží
Připravte si čerstvou, studenou perlivou vodu

Balená voda vs. SodaStream

Pomocí této kalkulačky si můžete porovnat vaše aktuální náklady na balenou vodu vůči čerstvé perlivé vodě, kterou si můžete kdykoliv připravit pomocí systému SodaStream. Stačí jen zadat údaje o vaší aktuální spotřebě, kliknout na tlačítko Přepočítat a výsledek se vám objeví níže.
Denně vypiji
Cena za 1,5l lahev balené vody
Náklady na přípravu 1l perlivé vody se systémem Sodastream jsou 2,99 Kč.
Se systémem SodaStream ušetřím Kč měsíčně Kč ročně
Nemusíte se tahat s tolika lahvemi ks lahví měsíčně ks lahví ročně
Litujeme, ale při této ceně za litr balené vody se systémem SodaStream neušetříš.
Úspora a Tvé pohodlí na 1. místě
*Z jedné bombičky si můžete připravit až 80l perlivé vody. Náklady na výměnu náplně bombičky jsou 229,- Kč a 7,8 koruny průměrně 80 litrů kohoutkové vody. Litr domácí perlivé vody vás tedy vyjde na částku od 2,99 Kč.

Myslíme ekologicky

Naší vizí je pomáhat vytvořit svět bez zbytečné spotřeby nápojových PET lahví a plechovek. V SodaStream věříme, že nastal čas přemýšlet nad tím, jak pijeme sycené nápoje a jestli chápeme pozitivní dopad domácí výroby perlivé vody na životní prostředí. Jako značka vyznačující se přátelstvím k planetě - Earth Friendly - zavázali jsme se neustále se zdokonalovat a nabízet ekologicky šetrné výrobky, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. Od ledna 2009 jsme zachránili svět před více než jednou miliardou plastových lahví. 

Ve výzkumu provedeném agenturou IPSOS uvedlo 86 % uživatelů výrobníků domácí perlivé vody značky SodaStream, že svůj výrobník používají pravidelně, a to několikrát týdně, více jak třetina dokonce každý den. Dovedete si představit, kolik lahví perlivé vody by bylo zapotřebí odnosit z obchodu domů, aby pokryla každodenní spotřebu celé vaší rodiny? A jaká hromada plastového odpadu by skončila kdesi v kontejneru či na skládce? Pravidelné používání je tím nejlepším důkazem, že výrobníky domácí perlivé vody SodaStream skutečně přináší svým majitelům slíbené pohodlí a pořízení jednoho z nich i do vaší domácnosti tak dává smysl.
Myslíme ekologicky

Aktivity

Společnost SodaStream je předním světovým výrobcem a distributorem systémů pro domácí výrobu sycených nápojů. Umožňuje spotřebitelům snadno a okamžitě vytvořit z obyčejné kohoutkové vody sycené soft drinky či perlivou vodu.
Aktivity

Historie SodaStream

Společnost SodaStream založil v Londýně už roku 1903 vizionář Guy Gilbert Gilbey jako dceřinou společnost destilérky  ginu W & A Gilbey Ltd. Gilbey přišel s předchůdcem dnešních výrobníků – zařízením na provzdušňování kapalin. Stroj vážil bezmála 13 kilogramů, dokázal vyrobit půl litru sodovky na jedno spuštění a brzy se stal hitem bohaté britské smetánky a dokonce i královské rodiny, když se především princ z Walesu stal jeho významným propagátorem. V roce 1920 firma představila první dva koncentráty, které byly využívány k ochucení vyrobené perlivé vody. Příchutě byly třešeň a sarsaparilla, ovoce z amazonských pralesů.
 
V roce 1955 přišla společnost SodaStream s prvními výrobníky perlivé vody určenými pro používání v běžné domácnosti. Ty už vážily necelá dvě kila a plnily čtvrtlitrovou láhev. K dispozici bylo třináct koncentrátů včetně dvou dietních.
 
V roce 1998 SodaStream koupila izraelská společnost Soda-Club, která dosud výrobníky a koncentráty Soda Streamu pouze distribuovala. Ta firmu vlastní dodnes. Dalším zlomem byl rok 2007, kdy se SodaStream začal výrazně angažovat v otázkách ekologie a na trh byly uvedeny řady výrobníků Pure a Penguin, které si brzy získaly obrovskou popularitu. V roce 2018 koupila SodaStream společnost PepsiCo..
Historie

Blog