Sodastream Uhlíková stopa

Až o 70 % nižší uhlíková stopa produktů SodaStream, než u jiných colových nápojů prodávaných v PET lahvích

Nezávislá studie společnosti Carbon Trust certifikovala celkový objem emisí skleníkových plynů u každé fáze životního cyklu produktu včetně výroby, distribuce, uskladnění, prodeje, opětovného plnění, užívání a likvidace bombiček s plynem. Společnost Carbon Trust certifikovala, že uhlíkové stopy výrobníku Fizz od společnosti SodaStream a sirupů s příchutí coly a dietní coly odpovídají požadavkům PAS 2050: 2008, mezinárodního standardu pro hodnocení emisí skleníkových plynů u produktů a služeb za celý její životní cyklus. Certifikace uhlíkové stopy rovněž splňuje požadavky Code of Good Practice a Footprint Expert™ Guide.

Certifikovaná uhlíková stopa produktů společnosti SodaStream dosahuje v České republice 34 gramů CO2 na litr perlivé vody, 75 gramů CO2 na litr dietní coly a 90 gramů CO2 na litr coly . Podle společnosti Carbon Trust je taková uhlíková stopa o 65 % až 80 % nižší než průměrná uhlíková stopa srovnatelných nápojů prodávaných v umělohmotných PET lahvích a certifikovaných firmou Carbon Trust.

graph.png
co2-image.png

O certifikaci společnosti Carbon Trust

Certifikace společnosti Carbon Trust představuje celou škálu služeb, které organizacím umožňují ověřit si a certifikovat uhlíkovou stopu svých produktů. Certifikace společnosti Carbon Trust je nezávislým ověřením uhlíkové stopy produktů a služeb oproti standardům PAS 2050 či GHG Protocol Product Life Cycle Accounting and Reporting Standard. Certifikace společnosti Carbon Trust je akreditována u britské společnosti UKAS (United Kingdom Accreditation Service) na ISO 14065:2007 na poskytování ověření emisí skleníkových plynů oproti standardům PAS 2050 a Code of Good Practice. carbon-trust.png

O společnosti Carbon Trust

Společnost Carbon Trust tvoří nezávislí odborníci, kteří chtějí přispět k přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku. Radíme firmám, vládám a veřejnému sektoru, kde mohou využít příležitostí k vytvoření udržitelného, nízkouhlíkového světa. Měříme a certifikujeme ekologickou stopu organizací, dodavatelských řetězců a produktů. Pomáháme rozvíjet a nasazovat nízkouhlíkové technologie a řešení, od energetické úspornosti k obnovitelné energii.