Pitný režim nepodceňujte ani v zimě

I když se nad tím možná moc nezamýšlíme, na pitný režim je důležité dbát i v zimě. Tělo nás sice v tomto období někdy klame pocitem, že nám nic nechybí, dostatek tekutin však potřebujeme po celý rok. Abychom si udrželi dobrou kondici a předešli zdravotním problémům, je dobré se držet osvědčených zásad.
Nečekejte na pocit žízně
V zimním období se tolik nepotíme a také dostáváme méně „varovných signálů“ v podobě pocitu žízně. Navíc, v chladném suchém vzduchu ztrácíme víc vody dýcháním. Abychom předešli zbytečným nepříjemnostem či komplikacím, které z případné dehydratace mohou vzejít, je dobré vypít denně alespoň 2 litry tekutin. Samozřejmě, káva, černý čaj a alkohol se do pitného režimu nepočítají. Abyste nezapomněli na pravidelný přísun a měli pod kontrolou množství vody, které vypijete, připravte si ji do lahve nebo karafy a popíjejte průběžně během celého dne.
 
TIP SodaStream
Na pitný režim pamatujte, i když se chystáte mimo domov. Přibalte si s sebou designové lahve na vodu SodaStream My Only Bottle. Díky objemu 0,6 litrů jsou malé i lehké zároveň a snadno se vejdou do kabelky či tašky. Ať se s nimi vydáte do práce, na cesty nebo za sportem, budete je mít stále při ruce. Jsou opakovaně plnitelné a vyrobené z Tritanu bez BPA, který je vysoce odolný vůči nárazům nebo poškrábání a vydrží i extrémní zátěž, jako je například časté mytí v myčce na nádobí. Oproti nevzhledným lahvím z jednorázového plastu budou pro vás i elegantním doplňkem. K dostání jsou v růžovém, modrém a černém provedení nebo jako sportovní varianta v tyrkysovém.
 
SodaStream My Only Bottle
Doporučená maloobchodní cena lahve MOB 0,6 l na vodu s sebou je 359,- Kč.
 
Vyvarujte se příliš horkých nápojů
Ačkoliv pocit chladu v nás přirozeně vyvolává potřebu po zahřátí, odborníci na výživu doporučují spíše nápoje pokojové teploty. Ty horké totiž způsobí, že se začneme potit a tělo se snaží opět ochladit. Ideálním nápojem je voda – je pro organismus nejpřirozenější a nejčistší. Komu nevyhovuje chuť čisté vody, může si ji ochutit kousky ovoce či ovocnou šťávou.  
 
TIP SodaStream:
Pokud máte rádi vodu s bublinkami, vše vám zjednoduší plně automatický výrobník domácí perlivé vody SodaStream Spirit One Touch. Díky systému „Snap-Lock“ je uchycení lahve jednoduché a bez potřeby šroubovaní. Další kroky už jsou automatické, stačí zvolit podle chuti jeden ze tří přednastavených režimů perlivosti – jemný, střední nebo silný a výrobník vše sám dokončí. Pokud chcete vidět, jak vše funguje, můžete využít názorného videa: Výrobník domácí perlivé vody SodaStream SPIRIT One Touch – YouTube. Průběh automatického procesu perlení vody zobrazují světelné diody. Za zmínku rozhodně stojí i další praktické výhody – systém SodaStream vám odlehčí od častých návštěv obchodů, což oceníte nejen v období, kdy zůstat doma je bezpečnější. Ušetří také nemalé prostředky – cena za litr doma připravené perlivé vody se totiž pohybuje kolem částky 2,57 Kč. Balení obsahuje samotný výrobník s napájecím adaptérem, bombičku s potravinářským plynem CO2 až na 80 litrů perlivé vody a tlaku odolnou nápojovou lahev ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA. A nakonec, čistý elegantní tvar výrobníku Spirit One Touch v decentní černé nebo sněhově bílé barvě s jemnými detaily nerezu si najde místo v každém interiéru.
 

 
 pitny-rezim-3.jpg
 
O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
Kontakt pro média:
Hedvika Přibová
PHOENIX COMMUNICATION
140 00 | Praha 4 | Pod Vilami 785/22
hedvika@phoenixcom.cz
Zpět na SodaStream Blog