Novoroční detoxikace i posílení organismu si žádají vodu

Příchod nového roku vítá po svátečních oslavách mnoho lidí s řadou předsevzetí, která si většinou kladou za cíl detoxikovat a posílit organismus a ideálně i zhubnout či zformovat postavu. Toto úsilí se neobejde bez pravidelného pohybu a dostatku tekutin. Hledáte-li jednoduché a chytré řešení, volte výrobníky SodaStream. V pohodlí a bezpečí domova vám během chvilky připraví čerstvou perlivou vodu a ušetří čas, námahu i výdaje

Zkušený fitness trenér, výživový poradce, člen Target Team a závodník kategorie Muscular Physique Petr Sedláček potvrzuje: „Aby bylo úsilí o zlepšení kondice efektivní, doporučuji všem tři základní body: stanovit si pevné a měřitelné cíle, postupovat krok po kroku a užívat si to, vždyť přece děláme něco pro sebe. Základem je pak kvalitní strava a dostatečný přísun tekutin – při aktivním pohybu totiž vydává tělo nejen energii, ale také tekutiny a ty pak potřebuje doplnit. Nejčistší a nejpřirozenější je samozřejmě voda.

I perlivá může být „z kohoutku“

Pokud ve svém pitném režimu preferujete „bublinky“, můžete si je zařídit i v pohodlí domova. Výrobníky SodaStream přemění během chvilky čerstvou kohoutkovou vodu na perlivou, a to v takové síle perlivosti, jakou máte rádi. Odpadne tak namáhavé nošení těžkých balíků balené vody i výdaje za ně, cena za litr doma připravené perlivé vody se totiž pohybuje kolem částky 2,57 Kč. Domácí příprava perlivé vody také šetří životní prostředí před hromaděním jednorázových plastů, a navíc vám zaručuje bezpečné prostředí namísto přeplněných obchodů.

TIP: Výrobník SodaStream SPIRIT vyniká čistým minimalistickým designem s elegantními zaoblenými liniemi a maximálním uživatelským komfortem. Přípravu domácí naperlené vody zjednodušuje systém uchycení lahve „Snap-Lock“ bez nutnosti šroubování, díky kterému zvládnou obsluhu i děti či starší lidé. Ovládání intenzity naperlení podle vlastní chuti je snadné pomocí praktického tlačítka umístěného na horní straně přístroje, jednoduše si tak sami určíte, zda chcete jemně perlivou, středně nebo silně naperlenou vodu. V elegantním černém provedení bude ozdobou každého interiéru.

S ovocem či bylinkami chutí nejlépe

Čerstvě připravenou perlivou vodu si můžete vychutnat jen tak, nebo třeba s ovocem či bylinkami, anebo jako součást drinku. Vhodnou kombinací pro zimní období i pro zvýšenou fyzickou zátěž je zázvor. Obsahuje celou řadu vitamínů, např. A, B1, B2, C, E a také minerálních látek, jako jsou sodík, hořčík, fosfor, draslík, vápník nebo železo. Za většinu svých léčebných účinků pak vděčí esenciálnímu oleji gingerolu, který má silné protizánětlivé a antioxidační účinky. Ukazuje se také, že umí mírnit bolesti svalů po těžkém tréninku, což lze pravděpodobně přičíst právě schopnosti zázvoru potlačovat zánětlivé procesy. Jako inspiraci uvádíme recept na zázvorovou limonádu, která nejenže je zdraví prospěšná, ale také osvěží a výborně chutná.
 
Zázvorová limonáda

Suroviny:
 

  • zázvor – 20 g (2 až 3 cm dlouhý)

  • domácí perlivá voda z výrobníku SodaStream

  • limetka 3 ks

  • třtinový cukr 3 polévkové lžíce

  • kostky ledu

 
Příprava:
Zázvor oloupeme a nastrouháme co nejjemněji do džbánu a vymačkáme šťávu z jedné limetky. Zalijeme čerstvou perlivou vodou připravenou na výrobníku SodaStream, promícháme a dáme louhovat na alespoň 20 minut do lednice. Vyndáme z lednice, a pokud nemáte rádi kousky zázvoru v limonádě, je na čase je z džbánu přecedit. Přidáme třtinový cukr a důkladně promícháme tak, aby se veškerý cukr v limonádě rozpustil. Na závěr přidáme kostky ledu a 2 limetky nakrájené na čtvrtiny.
 
O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
Kontakt pro média:
Hedvika Příbová
PHOENIX COMMUNICATION
140 00 | Praha 4 | Pod Vilami 785/22
hedvika@phoenixcom.cz

Zpět na SodaStream Blog