Našli jste pod stromečkem výrobník perlivé vody? Máme pro vás tipy, jak ho používat k maximální spokojenosti

Přinesl vám Ježíšek pod stromeček i výrobník perlivé vody od SodaStream? V tom případě je vysoce pravděpodobné, že vám bude dělat radost dlouhá léta. Podle průzkumu nezávislé společnosti IPSOS totiž až 86 % obdarovaných bez váhání potvrzuje, že přístroj používá několikrát týdně, každý třetí dokonce denně. Aby vám nový pomocník sloužil co nejlépe, nabízíme několik osvědčených rad a tipů.
Používejte jen originální bombičky
V základní výbavě svého nového výrobníku SodaStream jste určitě našli i bombičku s potravinářským plynem CO2, který přemění čerstvou kohoutkovou vodu na osvěžující perlivý nápoj. Po jejím spotřebování ji můžete vyměnit za cenu plynové náplně na kterémkoliv z více než tří tisíc výměnných míst v celé ČR. Případně si ji nechat dovézt až ke dveřím prostřednictvím donáškové služby Rohlik.cz nebo Kosik.cz. Doporučujeme využívat výlučně autorizovaná výměnná místa a služby, jejichž seznam najdete na internetu. Proč? „Každá bombička SodaStream má z bezpečnostních důvodů přesně stanovenou životnost. Při plnění v našem závodě pokaždé evidujeme její výrobní číslo a přísné kontrole podrobíme všechny bezpečnostní parametry, tlakové ventily i celkový stav. Jedině tak vám umíme zaručit 100% bezpečí provozu a kvalitu používané náplně CO2,“ vysvětluje Michal Panis, produktový a brand manažer značky SodaStream v České republice. Každá originální bombička má též tři ochranné prvky, které si můžete zkontrolovat podle webstránky výrobce.

TIP: I když je výměna bombiček dostupná a rychlá, vždy je dobré mít doma i jednu rezervní.

Rezervní bombička pro výrobníky perlivé vody

Perlete podle potřeby
S jedinou originální bombičkou SodaStream si můžete doma připravit až osmdesát litrů čerstvé perlivé vody. Při doporučené maloobchodní ceně 199 Kč za novou plynovou náplň vás tak jeden litr vlastní perlivé vody vyjde na cenu od 2,57 Kč. Pokud vás zajímá, kolik můžete ušetřit, pomůže praktická kalkulačka, která vypočítá úsporu na základě dosavadní spotřeby balené vody ve vaší domácnosti. Výhodou výrobníků SodaStream je také fakt, že intenzitu perlivosti vaší vody si můžete regulovat sami podle toho, zda preferujete více, nebo méně perlivou. Samozřejmě platí, že při přípravě jemně perlivé vody se potravinářský plyn z bombičky spotřebuje pomaleji.


Kontrolujte lahve
Součástí každého balení výrobníku SodaStream je i opakovaně použitelná lahev. Životnost skleněných lahví, které se prodávají v balení s výrobníkem Crystal nebo samostatně, je neomezená. Pokud ale používáte výrobník SPIRIT, SPIRIT One Touch nebo JET, je třeba, abyste na lahvích kontrolovali datum spotřeby. Důvod je jednoduchý: „Proces sycení vody probíhá pod tlakem deseti barů. Navíc lahve i běžným používáním stárnou a postupně se opotřebovávají. Z důvodu bezpečnosti je proto životnost lahví omezená maximálně na tři roky, přičemž přesné datum expirace je vždy uvedeno i na samotné lahvi,“ vysvětluje Michal Panis.

TIP: Lahve SodaStream jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA a jiných škodlivých látek. Po uplynutí doby spotřeby je můžete nadále používat pro uskladnění a přenášení nápojů. Přes svůj větší objem jsou lehké, a tak je dobře využijete i na cestách a výletech.

Sada lahví Fuse 3 x 1 litr

SADA LAHVÍ FUSE 3 × 1 L PEPSI

Zkoušejte originální příchutě
Máte svoje oblíbené nápoje a limonády, které jste doteď vždy nakupovali jen v obchodě? Pak určitě vyzkoušejte originální příchutě SodaStream, mezi nimiž nechybí ani oblíbená malinová klasika, tonic či originální příchutě Pepsi, Mirinda a 7UP ve verzi s cukrem i bez něj. Stejně tak v nabídce příchutí najdete i různé limitované edice, například Mojito či Italian Spritz, se kterými hravě zorganizujete i domácí party. Pestrý pitný režim tak zvládnete bez zbytečných nákupů a plastového odpadu. Během tří let používání výrobníku SodaStream dokáže průměrná česká domácnost snížit spotřebu jednorázových nápojových PET lahví a plechovek až o celých 2 700 kusů.

TIP: Máte rádi koktejly? Koncentrované příchutě SodaStream Mojito a Italian Spritz stačí smíchat s perlivou vodou. Můžete je doplnit také plátky pomeranče, limety, tymiánu a máty nebo dolít i proseccem či kvalitním bílým rumem.

Koncentrované příchutě Party Cocktail – Mojito, Italian Spritz

 
Starejte se o výrobník i jeho příslušenství
Samotný výrobník perlivé vody SodaStream je prakticky bezúdržbový, stačí ho jednou za čas utřít vlhkým hadříkem. Lahve na sycení doporučujeme po vyprázdnění hned vypláchnout čistou vodou a nechat je otevřené, aby úplně vyschly. Jednou za měsíc je vhodné je vyčistit a vydezinfikovat pomocí tablet SodaStream, které se prodávají jako doplňkové příslušenství. Pozor, při používání plastových lahví je důležité vyhnout se myčce a vodě teplejší než 50 °C. Výjimkou jsou jen skleněné lahve Crystal a lahve My Only Bottle, které jsou vyrobené z odolného Tritanu.

TIP: Tablety SodaStream rychle a jednoduše zbaví lahve nebezpečných bakterií a zápachu. Balení obsahuje deset tablet.

Čisticí tablety pro lahve

O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystanou v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami co do počtu vypitých litrů.*
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdných PET lahví od nápojů.
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
 
Kontakt pro média:
Hedvika Přibová
PHOENIX COMMUNICATION
140 00 | Praha 4 | Pod Vilami 785/22
hedvika@phoenixcom.cz

 
Zpět na SodaStream Blog