Domácí limonáda třikrát jinak

Máte rádi perlivé limonády s chutí ovoce? Existuje praktičtější a zejména ekologičtější cesta než tahat „pestrobarevné“ nápoje zabalené v jednorázových PET láhvích z obchodu. Pro inspiraci jsme pro vás připravili tři recepty, které chuťově i vizuálně potěší děti i dospělé.
Autorem receptů je osobní fitness trenér Petr Sedláček, který už roky fandí doma připravené perlivé vodě. A přestože zastává názor, že nejvhodnějším nápojem je čistá voda, nebrání se ani ochuceným verzím. „Je dobré, že v nabídce nyní najdete i nápoje či sirupy se sladidly a minimem kalorií. Já osobně mám skvělé zkušenosti se sirupy SodaStream. Pro potěšení chuťových pohárků je možné si tyto doslazované nápoje bez výčitek dopřát, i tak by však měla převažovat pitná voda,“ říká Petr Sedláček a pokračuje: „Slazené perlivé nápoje si dopřávám i já, abych rychle doplnil energii, kterou potřebuji při velké zátěži na tréninku. Je to nerychlejší a nejjednodušší způsob.“
 
Základem receptů je čerstvě naperlená voda z výrobníku SodaStream, kterou P. Sedláček ochutil kombinací oblíbených příchutí SodaStream, doplněných čerstvým ovocem, kořením a bylinkami. Dávkování jednotlivých příchutí si samozřejmě můžete přizpůsobit podle vlastní chuti.
 
Co budete potřebovat?

Výrobník perlivé  vody SodaStream

Petr Sedláček použil červený výrobník SodaStream SPIRIT, který vyniká snadným ovládáním, funkčností i elegantním designem. Ten mu mimochodem vydobyl i ocenění Red Dot Award: Product Design 2017. Díky systému „Snap-Lock“ je uchycení láhve jednoduché a bez potřeby šroubování. Opakovaným stisknutím tlačítka připravíte perlivou vodu v takové intenzitě nasycení, jakou máte rádi. Kompletní sada obsahuje také bombičku s potravinářským CO2 plynem a opakovaně použitelnou nápojovou láhev bez BPA o objemu 1 l.

 

Příchutě SodaStream

V nabídce značky SodaStream najdete devět různých ovocných příchutí určených pro ochucení perlivé vody. Jsou koncentrované, takže z každé 500ml láhve vyrobíte dvanáct velkých SodaStream láhví perlivého nápoje. K dávkování v doporučeném poměru 1 : 20 vám pomůže odměrka ve víčku. A nezapomeňte, příchuť vždy přilévejte až do hotové perlivé vody, rozhodně ne už před vložením do výrobníku. Láhev s připravenou perlivou vodou nakloňte a příchuť pomalu nalévejte po stěně. Následně ji zavřete a lehce promíchejte.
 
 
 

Ingredience podle receptu

Uvedené recepty obsahují různé kombinace ovoce a bylinek, stejně tak koření či med. Kreativitě se však meze nekladou, a tak si určitě vytvoříte i vlastní variace J
 
 
Mandarinka
2 polévkové lžíce SodaStream mandarinka
čtvrtka citrónu
špička kávové lžičky mletého muškátového ořechu
300 ml perlivé vody
1 tenký plátek zázvoru
 
Do sklenice dejte dvě polévkové lžíce sirupu SodaStream mandarinka, přidejte šťávu z citrónu, muškátový oříšek, plátek zázvoru a to vše zalijte perlivou vodou. Nakonec vše důkladně promíchejte a podávejte.
 
 
Pomeranč, grep, jahody
1 polévková lžíce SodaStream pomeranč
1 polévková lžíce SodaStream růžový grep
3 čerstvé jahody
plátek limetky
300 ml perlivé vody
 
Do sklenice dejte lžíci sirupu SodaStream pomeranč a lžíci sirupu SodaStream růžový grep. Vše zalijte vodou a promíchejte. Nakonec přidejte nakrájené jahody a dozdobte plátkem limetky.
 
 
 
Jablko
3 polévkové lžíce SodaStream jablko
500 ml perlivé vody
2 lžíce medu
kostky ledu
2 limetky
 
Ve džbánu smíchejte tři polévkové lžíce sirupu SodaStream jablko a 350 ml vody. Přidejte jablečný mošt, med, kostky ledu a šťávu z jedné limetky. Druhou limetku nakrájejte na měsíčky a přidejte do džbánu.
 
 
 
O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystanou v pohodlí domova bez nošení lahví a jedničkou mezi perlivými vodami co do počtu vypitých litrů.*
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo nošení protivných plastových láhví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET láhvemi od nápojů.
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
 
Kontakt pro média:
Hedvika Přibová
PHOENIX COMMUNICATION
140 00 | Praha 4 | Pod Vilami 785/22
hedvika@phoenixcom.cz
Zpět na SodaStream Blog