Živá voda

Pitná a nezávadná voda je jedním z největších bohatství, které nám naše planeta dává. Proto byl 22. březen vyhlášen za světový den vody. Důvodem je skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, resp. nemá k ní přístup.

Voda má zásadní vliv na lidské zdraví. Pokud jste se rozhodli věnovat pozornost zdravému životnímu stylu a životnímu prostředí doporučuje se pít minimálně 2 až 3 litry denně. Voda z kohoutku chutná lépe až 76 % dotazovaných na základě testu, který uspořádala občanská iniciativa Česko pije z vodovodu, ve srovnání s balenou konkurencí. Voda z kohoutku je v České republice častěji kontrolována, je čerstvá a podle některých testů i jedna z nejlepších na světě.
 
Jsme národ bublinek. Vyrůstali jsme na sodě ze sifonové lahve, která měla místo v každé domácnosti. Pokud si myslíte, že "matkou" je retro drátěná láhev s bombičkou, musíme vás vyvést z omylu. První přístroj na výrobu sycené vody se na britském trhu objevil již v roce 1903. Pocházel z dílny schválené společností SodaStream a jeho "otcem" byl George Gilbey, jehož nápad "provzdušnit" vodu pomocí tlakové bombičky s oxidem uhličitým oslovil i královskou rodinu.
 
V průzkumu, který realizovala značka SodaStream v České republice se ukázalo, že až 60 % spotřebitelů se snaží pít více vody. Jak říká MUDr. Zlato Marinov – dětský obezitolog: "K pití je voda – ne cukřenka!" A to je také důvod, proč je třeba udržet nesladkou chuťovou stopu v nápojích například bublinkami.
 
Produkt-roku-JET.jpg

 
Je dokázáno, že nedostatek vody má za následek bolesti hlavy, malátnost, únavu a již 2% ztráta způsobuje výpadky paměti. Vypěstujte si proto návyk a povzbuďte vaši touhu po vodě. Inspirujte se zvířaty, jak reagují Pavlovovými reflexy na natrénovaný zvuk či předmět. Zkuste si před sebe postavit sklenici vody nebo výrobník domácí perlivé vody SodaStream JET, který letos opět získal ocenění Produkt roku 2016. Při očním kontaktu s vodou začnete pociťovat nutkavou potřebu napít se.

Z čerstvé kohoutkové vody s výrobníkem SodaStream si připravíte svůj oblíbený nápoj, a to během pár sekund v pohodlí domova. Stejně tak rychle skoncujete i s neekologickými plastovými lahvemi, které jsou obrovskou zátěží pro životní prostředí.

Proč pít více vody:
 • Žádný hydratační krém nemá takové blahodárné účinky jako čistá voda.
 • Vyplavuje z těla toxické látky.
 • Zmenšuje riziko infarktu.
 • Příznivě působí na klouby a svalstvo.
 • Zvyšuje energii a posiluje stav bdělosti.
 • Omezuje možnost nákazy a nemocí.
 • Upravuje trávení a vylučování.
 • Působí na koncentraci organismu.
 • Reguluje teplotu organismu.


Věděli jste, že:

 • Lidé v Africe, či v Asii musí průměrně ujít 6 km, aby se dostali k vodě.
 • 748 milionů lidí nemá přístup k zabezpečeným vodním zdrojům pitné vody.
 • Jediné spláchnutí toalety spotřebuje 5-10 l vody.
 • Naše kosti obsahují až 31 % vody.
 • Průměrná spotřeba vody v jedné americké domácnosti je až osmkrát vyšší než v indické.
 • Pokud by se voda rovnoměrně rozdělila po zemském povrchu, měla by hloubku 3,7km.
 • 50–72 % lidského těla se skládá z vody, u novorozence až 80 %.
 • V Nairobi stojí městská voda 10krát více než v New Yorku.
 • 99,7 % vody je na Zemi ve formě ledovců a slané vody a pouze 0,3 % vody pro lidskou spotřebu.

 

         Voda je vzácná. Neplýtvejme ní.
O značce SodaStream
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů.*
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
 
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Pod Vilami 785/22
140 00 Praha 4
 
monika@phoenixcom.cz

 

Tisková zpráva ke stažení jako

Poslední tiskové zprávy


Malina perlí

Léto má chuť malin