Vítěz srovnávacího testu časopisu dTest

SodaStream SPIRIT se těší z vítězství v testu 11 výrobníků perlivé vody.

Zájem zákazníků o model SodaStream SPIRIT, nedávno uvedený na trh, nyní doplnila svým nejvyšším oceněním v nezávislém testu výrobníků perlivé vody i česká spotřebitelská organizace dTest. Důkladné porovnávání 11 přístrojů ukázalo, že nejmladší výrobník domácí perlivé vody v rodině produktů SodaStream je v současné době nejlepší alternativou k nákupu balené vody z obchodu. SPIRIT si tak po nedávném zisku prestižního světového ocenění Red Dot za design připsal na své konto další mimořádný úspěch.
 
Odborníci se při testování v laboratoři zaměřili hned na několik parametrů. Kromě výkonu výrobníků sledovali i chuťové vlastnosti a perlivost vody 24 hodin po nasycení. Samozřejmostí byly zkoušky bezpečnosti přístrojů a odolnosti lahví, které během testu padaly z výšky běžné kuchyňské linky. Dále došlo na prověření uživatelského pohodlí při instalaci bombičky i láhve a na neméně důležité měření hlučnosti během přípravy perlivé vody. V neposlední řadě test zhodnotil konstrukční provedení přístrojů.
 
Zatímco za obsluhu získávaly všechny přístroje relativně dobré známky, zásadní rozdíly se ukázaly zejména ve výkonnosti bombiček. Ve zkoušce bylo měřeno množství vody, kterou je přístroj schopen nasytit z 1 gramu plynu CO2. Tento parametr poodhaluje rozdíly při přípravě perlivé vody z pohledu financí. Vítězem testu se s celkovým 75% skóre stal model SodaStream SPIRIT.
 
"Vítězství modelu SPIRIT, ale i samotný zájem nezávislé spotřebitelské organizace dTest o produkty z kategorie výrobníků domácí perlivé vody jako takové jsou pro nás cenným potvrzením, že produkty značky SodaStream na našem trhu zdomácněly a staly se mezi zákazníky sledovanou a vítanou alternativou nepříjemného vláčení perlivé vody balené v plastových lahvích z obchodu.“ řekl na ocenění Zdeněk Zahrádka, manažer značky SodaStream pro Českou republiku. „Ocenění podložené skutečným testem široce respektované spotřebitelské organizace a garance vrácení peněz, prostřednictvím, které zákazníkům v současnosti nabízíme možnost výrobník SodaStream Spirit vrátit, v případě, že nebudou spokojeni s jeho funkcemi, jsou tím nejlepším signálem, že nastal ten správný čas skoncovat s taháním perlivé vody balené v překonaných a nepraktických plastových lahvích“, dodává.


SodaStream SPIRIT

O testovaném modelu SodaStream SPIRIT
Výrobník SodaStream SPIRIT, tak jako všechny ostatní modely značky SodaStream, nabízí praktickou a jednoduchou možnost přípravy perlivé vody v pohodlí domova. Stačí naplnitt láhev, která je součástí balení, čistou vodou z kohoutku a bez nutnosti šroubování ji jednoduše nasadit do přístroje. Proces a intenzitu naperlení vody následně regulujete jednoduchým stisknutím tlačítka na horní straně. Součástí balení je také bombička s potravinářským plynem CO2, která vystačí na přípravu přibližně 80 litrů perlivé vody.
Výrobník SodaStream SPIRIT se prodává v bílém, černém a červeném provedení za doporučenou cenu 2499 Kč u všech autorizovaných prodejců SodaStream, kompletní seznam naleznete na www.sodastream.cz/prodejci


O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
 
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
 
Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Helénská 1799/4
120 00 Praha 2
monika@phoenixcom.cz
 

Tisková zpráva ke stažení jako

Poslední tiskové zprávy


Malina perlí

Léto má chuť malin