Mezinárodní den koktejlů aneb příprava na léto

Letošní rok je opravdu skoupý na rozdávání slunečních paprsků, a to i přesto, že už je květen. Měsíc, který v našich zeměpisných šířkách standardně nabízí i velmi teplé dny, jako by si chtěl ponechat aprílovou nevyzpytatelnost. Najít v tomto období motivaci „nastartovat“ sebe sama do každodenních aktivit je náročnější, a tak se nabízí varianta všední vody nějak rozvířit – třeba přípravou na blížící se Světový den koktejlů. V kalendáři se od roku 1999 objevuje každého 13. května a je logickou branou do období letních míchaných drinků s alkoholem či bez.

Ať už budete příští dny trávit jakkoli, využijte inspiraci k přípravě jednoduchých drinků, které osvěží a zpestří dny všední i sváteční.
 

Mezinárodní den koktejlůNa doma si zkuste připravit pro malé i velké osvěžující nápoje primárně bez alkoholu. Nádech exotického koktejlu získají tolik oblíbené domácí limonády zajímavým mixem ovoce. Stačí si pořídit například:

-  ananas, mango a kiwi (dle vašich preferencí),
-  tvořítka na led různých tvarů

Nadrobno nakrájené kousky vybraného ovoce vložíte do tvořítek na led a necháte zamrazit. Během teplých dnů, nedělních návštěv nebo čistě pro zábavu budete pak už jen kombinovat množství a druhy ledových kostek s naperlenou vodou. Ta je roztančí ve sklenici a ve vašich ústech promění v osvěžující gejzír chutí.
 
K osvěžení v práci je nejlepší jednoduchá klasika: citron a voda naperlená tak, jak ji máte rádi. Kombinace jemně kyselé chuti a osvěžujících bublinek vás příjemně restartuje. Na oslavu kolegových narozenin nebo úspěchu vašeho týmu si po práci můžete tuhle kombinaci zpestřit ginem a sirupem Gomme.  Připravený GinFizz je jednoduchý a generacemi prověřený míchaný drink s nezaměnitelnou svěží chutí. Potřebovat budete:

-  4,5 cl ginu,
-  3 cl čerstvé citronové šťávy,
-  1 cl sirupu Gomme (ten se hodí i na přípravu dalších sour drinků,  
   daiquiri, ovocných punčů nebo smoothies),
-  a 8 cl perlivé vody z výrobníku SodaStream Power (více informací ZDE)

Pro stylové servírování můžete využít černé a bílé 0,5 litrové dámské lahve Grass.
 
Budete-li stát před rozhodnutím, co rychle sehnat na party třeba právě u příležitosti Světového dne míchaných drinků, můžete si lámat hlavu nebo ušetřit čas i starosti a pořídit originální Party box SodaStream. Hravé balení obsahuje dva nápojové koncentráty pro perlivou vodu, určené na přípravu klasického Mojita i aktuální hvězdy nápojového nebe Moscow Mule. Součástí balení je litrová nápojová láhev SodaStream s originálním designem, která také přispěje k dobré náladě. Při pohledu přes láhev, totiž uvidíte tváře vašich přátel na pozadí zvířecích obrázků. Vtipný efekt skvěle doplňuje nápis "Through the Bottle, Find the Animal Inside".
 
Oba koktejlové koncentráty pro perlivou vodu jsou bez obsahu alkoholu, proto je bez problémů může ochutnat každý účastník večírku. Podle vlastních preferencí můžete do svého party drinku přidat i alkohol, třeba dle inspirace od Martina Baťhy, barmana a majitele koktejl cateringu Deci.

Na SodaStream NIGHT SPIRIT MOJITO budete potřebovat

-  4 cl rumu Havana Club Añejo 3 Años,
-  1/2 limety,
-  8 lístků máty peprné, dle chuti hnědý třtinový cukr
-  a 10 cl koncentrátu SodaStream Mojito smíchaného se silně naperlenou vodou

Ve sklenici collins pokrájenou limetu podrtíte samotnou nebo dle chuti s cukrem, přidáte lístky máty a pomačkáte je drtítkem. Přidáte rum, doplníte ledem nebo ledovou tříští, nalijete koncentrát SodaStream Mojito namíchaný s naperlenou vodou a řádně promícháte barovou lžičkou od spodu. Navršíte led nebo ledovou tříšť a ozdobíte stonkem máty.
 
K přípravě SodaStream NIGHT SPIRIT MOSCOW MULE využijete

-  4 cl vodky Absolut,
-  1 cl čerstvé limetkové šťávy,
-  20 cl koncentrátu SodaStream Moscow Mule

Do plecháčku nalijete vodku, čerstvou limetkovou šťávu, SodaStream Moscow Mule, vložíte až po okraj kostky ledu a dolijete téměř po okraj perlivou vodou. Jemně promícháme ze spodu barovou lžičkou a ozdobíme snítku máty a plátkem limetky.
 
O značce SodaStream
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů.*
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
 
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.

 
Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Pod Vilami 22
140 00 Praha 4
monika@phoenixcom.cz
 

Tisková zpráva ke stažení jako

Poslední tiskové zprávy


Malina perlí

Léto má chuť malin