90 % Čechů pije pravidelně doma kohoutkovou vodu

Výzkum: Téměř 90 % Čechů pije pravidelně doma kohoutkovou vodu, perlivá voda se těší oblibě u 64 % dotázaných. Data pocházejí z výzkumu zpracovaného pro značku SodaStream společností IPSOS na reprezentativním vzorku 1.000 respondentů v České republice. Výzkum se zaměřil i na povědomí respondentů o výrobnících domácí perlivé vody.

Perlivá voda

voda.jpgVýsledky provedeného výzkumu ukazují, že 64 % populace pije čistou perlivou vodu pravidelně, alespoň jednou týdně, z toho pak celá třetina (30 %) každý den. Naproti tomu pouze 6 % respondentů uvedlo, že čistou perlivou vodu nepijí vůbec.
Výsledky výzkumu naznačují, že perlivá voda se těší u spotřebitelů vysoké oblibě, navzdory neopodstatněnému povědomí o jejím vlivu na lidský organismus. Často slýchané argumenty o škodlivosti perlivé vody, komentuje dětský obezitolog - MUDr. Zlatko Marinov slovy: „Mezi laickou veřejností často dochází k neodůvodněnému strachu z perlivé vody. Její vliv na lidský organismus, zejména ten dětský, je často v médiích popisován jako škodlivý. Tento fakt přitom vychází z nepodložených domněnek".
Výrobníky perlivé vody v oblibě u zákazníků
3 ze 4 respondentů v rámci výzkumu dále uvedli, že znají výrobníky perlivé vody. Výrobníky perlivé vody jsou moderní a dnes všeobecně známou alternativou k vodě balené v plastových lahvích. Zajímavým zjištěním je fakt, že téměř každý člověk v České republice (93 % dotázaných) zná značku SodaStream, která se zažila jako synonymum pro kategorii výrobníků domácí perlivé vody a nyní je sama o sobě známější i než výraz výrobník perlivé vody.
86 % uživatelů výrobníků domácí perlivé vody značky SodaStream uvedlo, že používají výrobník pravidelně několikrát týdně, z toho 36 % každý den. „Takto vysoký podíl pravidelných uživatelů výrobníků domácí perlivé vody naší značky prokazuje, že lidé skutečně vidí praktický přínos v přípravě své vlastní a vždy čerstvé domácí perlivé vody v pohodlí domova, namísto nepohodlného tahání vody balené v těžkých plastových lahvích“, uvedl k tomuto výsledku výzkumu Zdeněk Zahrádka, manažer značky SodaStream pro Českou republiku.
Kvalitní voda z českých kohoutků
Podle citovaného výzkumu 89 % populace pije kohoutkovou vodu doma, pravidelně alespoň jednou týdně, z toho více jak polovina dotázaných (69 %) každý den. Tento údaj koresponduje s trendem, kdy se Češi vrací k pití kvalitní vody z vodovodního kohoutku.
Česká republika má štěstí na dostatek zdrojů kvalitní a chutné pitné vody. Na kvalitu vody, kterou pijeme, má ale zásadní dopad způsob její dopravy a skladování. Teplo a přímé sluneční světlo mohou velmi rychle způsobit množení škodlivých bakterií ve vodě. Zatímco kvalita vody balené v plastových lahvích závisí na křehké důslednosti při dodržování potřebných zásad skladování u obchodníka i koncového zákazníka, kohoutková voda teče pohodlně až do domácností pod neustálou kontrolou a při ideálních podmínkách tmy a nízké teploty. V neposlední řadě je levnější a nezatěžuje životní prostředí takovým způsobem, jako hromady spotřebovaných PET lahví.
 

O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz
 
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
 
Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Helénská 1799/4
120 00 Praha 2
monika@phoenixcom.cz
 

Tisková zpráva ke stažení jako

Poslední tiskové zprávy


Malina perlí