Říkáme NE plastům!

Každý rok připadá na 22. dubna ekologický svátek, den země. Má lidem připomenout negativní dopad současného životního stylu na životní prostředí.

Společnou snahou se musíme spolupodílet na tom, aby i budoucí generace mohly pít čistou vodu a dýchat zdravý vzduch. Znečištění mohou omezit pouze mezinárodní platné zákony a společné úsilí lidí. Proto hlavní filozofií společnosti SodaStream je vytvářet svět bez zbytečné spotřeby nápojových PET lahví a plechovek a nabízet ekologicky šetrné výrobky, které mají pozitivní dopad na životní prostředí.
Češi utratí za balenou vodu přes sedm miliard korun ročně. I když se uvádí, že spotřeba balených vod má klesající tendenci, každý Čech vypije 268 litrů! S vodou se setkáváme den, co den, je taková obyčejná, avšak má pro nás neskutečnou hodnotu. Hodnotu života. Nenechme se proto zlákat nevědomostí.
Žijeme ve století plastovém. Plasty byly objeveny v 19. století a způsobily převrat na celém světě. Podívejte se okolo sebe. Všechno má nějaký obal. Na výrobu 1 tuny plastů se spotřebuje až 2,5 tuny ropy. Jsme ovlivňováni plasty nejen během výroby, ale i během používání, což je k zamyšlení. Chceme to takhle nechat? Chceme toto učit mladší generaci? Ne!
Udělejme změnu. Nebuďme otroky gigantů a chovejme se jinak. Pomozme snížit negativní dopady na naše životní prostředí. Důkladně separujme plastové obaly a vyhýbejme se plastovým výrobkům. Zvažme kupování balené vody. Vždyť až 90 % plastových lahví na vodu není recyklovaných. Rozklad 1 PET láhve trvá více než 700 let, dokud se zcela rozloží.

 
Produkt roku 2016



Pořiďte si raději výrobník domácí perlivé vody SodaStream JET, který znovu získal ocenění Produkt roku 2016 a naplňte ho vodou z kohoutku. Bude to nejlepší volba pro životní prostředí, pro vaši peněženku, a hlavně pro zdraví. Vždyť i standardy pro vodu z kohoutku mají přísnější normy než pro balenou vodu.
Aby se balená voda dostala ke svým spotřebitelům musí se zabalit. Uvádí se, že při výrobě balené vody se každý rok použije 2,7 milionů tun plastické hmoty. Zabalená voda se musí kamionovou dopravou, která znečišťuje zplodinami a hlukem, přepravit do obchodů. Z obchodů se zas nejvíce převáží domů auty ...
Využijme tento čas na to, abychom se všichni přičinili k záchraně naší krásné planety v zájmu naší společné budoucnosti. Už i v dávné minulosti předsokratovský filozof Thálét z Milétu věděl, o čem mluví: "Principem všech věcí je voda, z vody je vše a vše se do vody vrací."


 


O značce SodaStream
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů.*
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
 
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz

 
* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
  
Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Pod Vilami 785/22
140 00 Praha 4
 
monika@phoenixcom.cz

 

Tisková zpráva ke stažení jako

Poslední tiskové zprávy


Malina perlí