Společnost SodaStream uvádí na trh poprvé sirupy doplněné o vitamíny D3 a E

Praha, 19. ledna 2016 - Společnost SodaStream, dodavatel výrobníků domácí perlivé vody, přichází v zimním období s novými řadami sirupů WATERS ZERO a WATERS VITA. Jako jediné na trhu jsou obohaceny o vitamíny D3 a E, důležité pro správné fungování našeho těla. Díky unikátní technologii zpracování si nyní můžete tyto vitamíny doplnit, bez nutnosti užívání tabletových výživových doplňků, sklenicí doma vyrobené ochucené perlivé vody.

Sirupy radu WATERS ZERO a WATERS VITA se prodávají v 440 ml balení a představují moderní pití s novou vylepšenou recepturou, přidanými vitamíny B3, E, B6, D3 a lehkou ovocnou chutí, bez zbytečných umělých sladidel a nevítaných chemických přísad. Chuť dotváří vždy přírodní aromata.

Vitamíny D3 a E standardně získáváme ze sluníčka, proto v zimních měsících často trpíme jejich nedostatkem. Oba vitamíny nejsou za normálních podmínek rozpustné v tekutině. „Společnost SodaStream našla dlouhým a odborným výzkumem způsob, jak tyto životně důležité vitamíny dostat do nápoje tak, aby byly v lidském organizmu plnohodnotně využitelné,“ zmiňuje Michal Panis, product & brand manager značky SodaStream v ČR a potvrzuje, že „veškeré postupy vývoje těchto sirupů si SodaStream nechal schválit společnostmi FDA* a EFSA**“.


WATERS ZEROS Limetka - sirup bez cukru se sladidlem zaručuje velice nízký energetický příjem (5,6 kJ ve 100ml hotového nápoje). Perlivý nápoj s příchutí limetky si tedy můžete dopřát i při dietním období a hubnutí do plavek.
WATERS ZEROS Pomeranč-mango – nová příchuť s mangovo-pomerančovým aroma.
WATERS PLUS Borůvka – nová receptura s oblíbenou lehkou chutí borůvky. Slazeno pouze přírodními cukry.
WATERS PLUS Brusinka – nová osvěžující příchuť s brusinkovou šťávou. Sirup je slazen jen přírodním cukrem.
WATERS Zelené jablko-okurka – netradiční kombinace chuti zeleného jablka a okurky z prémiové řady sirupů, kterou exkluzivně pro SodaStream připravil Paul Liebrandt, šéfkuchař a držitel dvou hvězd Michelin proslulý odvážným stylem přípravy jídla. Sirup je slazený fruktózou a dochucený stévií.
WATERS Maracuja – chuť sirupu dodává přírodní maracuja-mangové aroma.
WATERS Brusinkovo-malinové aroma – chuť dotváří svěží kombinace brusinky a maliny.

Ze všech sirupů je možné připravit přibližně 9 SodaStream lahví perlivého nápoje. Doporučený poměr ředění je 1 díl koncentrátu na 19 dílů perlivé vody.
Doporučená MOC je 119 Kč.

Zdravotní dopady vitamínů obsažených v sirupech SodaStream
D3 – podporuje lepší vstřebávání a zužitkování vápníku a fosforu v těle. Je důležitý pro řádné fungování imunitního systému, přispívá k správné funkci svalů, správnou stavbu a sílu kostí a zubů, zejména v období růstu. Tento vitamín standardně získáváme ze slunečního záření, což je však v zimě nedostatečné.
E – vitamín - antioxidant, který chrání buněčné stěny, rozpouští se v tucích. Pomáhá v prevenci srdečních a cévních onemocněních, včetně infarktu a mozkové mrtvice, brání tvorbě krevních sraženin.
B3 – významně působí na správné fungování našeho metabolismu a správné získávání energie, nervového systému, psychiku, ale i dobrou pleť. Jeho nedostatek způsobuje únavu a vyčerpání.
B6 – přispívá k normální činnosti nervového soustavy, imunitního systému. Působí na správný metabolismus aminokyselin a sacharidů. Jeho nedostatek negativně ovlivňuje náš imunitní systém, hormonální rovnováhu, únavu i vyčerpání.

O značce SodaStream
 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů.***
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream  domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz

* Úřad pro kontrolu potravin a resortu zdraví a služeb, která je zodpovědná za kontrolu a regulaci potravin, doplňků stravy, léčiv (pro lidi i zvířata), kosmetických přípravků, lékařských přístrojů a biofarmaceutických a krevních produktů v USA
** Evropský úřad pro bezpečnost potravin
*** Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.
 

Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Helénská 1799/4
120 00 Praha 2
monika@phoenixcom.cz
 

Tisková zpráva ke stažení jako

Poslední tiskové zprávy


Malina perlí

Léto má chuť malin