SodaStream

Příchuť Italian Spritz 500 ml

  • limitovaná letní příchuť pro příznivce vinných střiků
  • typická nahořklá pomerančová chuť italského střiku Spritz
  • neobsahuje alkohol
  • koncentrát pro naředění v čerstvě "točené" domácí perlivé vodě
Doporučená AMOC
129 Kč
25,80 Kč za 100 ml
Kde koupit

limitovaná letní příchuť pro příznivce vinných střiků
typická nahořklá pomerančová chuť italského střiku Spritz
neobsahuje alkohol
koncentrát pro naředění v čerstvě "točené" domácí perlivé vodě
citronová (30,3%) a pomerančová (21%) štáva z koncentrátů ovocných šťáv
nahořklá chuť chininu
lpro přípravu "plného" alkoholického střiku doporučujeme míchat s vaším oblíbeným Prosecco vínem

 

Zatímco na obzoru pozvolna pohasíná červenožluté světlo odcházejícího dusného letního dne, vy sledujete kostky ledu houpající se na typicky červeně zbarvené hladině střiku uvnitř sklenice, pokryté jen pomalu stékajícími kapkami rosy
 
Pakliže patříte k příznivcům letních vinných střiků, jistě znáte i charakteristicky červenou barvu zatraceně dobrého pití nazývaného Spritz Veneziano či jednouše Spritz. Není ničím jiným, než obdobou i v našich krajích oblíbené kombinace perlivé vody a dobrého vína, avšak v úpravě podle receptury pocházející ze slunné Itálie.
 
Neexistuje jeden "správný" návod ani přesný poměr složek, jak si  Spritz připravit, aby se o něm dalo říci, že je ten jediný správný. A tak, navštívíte-li v Itálii, domovině tohoto skvělého nápoje, různá místa, bude pokaždé malinko jinak chutnat i vypadat. Vždy ale bude mít charakteristickou červenou barvu a typicky nahořkle citrusovou perlivou chuť, která je výsledkem nepsaného pravidla, že základ střiku Spritz tvoří mix dobrého Prosecco vína s perlivou vodou, doplněný přibližně z 1/3 některým z hořkých likérů.
 
Další vypitou sklenici Spritz střiku Vám zcela jistě nemůže nikdo vyčítat, protože za ni nemůžete Vy, ale ta příjemně perlivá a typicky nahořklá pomerančová chuť
 
Do receptury koncentrované příchuti SodaStream Italian Spritz jsme použili skutečnou citronovou a pomerančovou šťávu z koncentrátů šťáv tohoto ovoce a špetku chininu, známého pro jeho nahořklou chuť. Tyto přísady jsou naším společným tajemstvím , díky kterému po naředění čerstvou "točenou" perlivou vodou z některého z výrobníků perlivé vody SodaStream okamžitě na jazyku ucítíte typickou nahořklou citrusovou chuť italského střiku Spritz.
 
Receptura příchuti neobsahuje žádný alkohol a tím vám, na rozdíl od tradičních likérů, dává na výběr. Buďto zůstat u této alkoholu prosté varianty, to v případě, že se chystáte  kupříkladu ještě cestovat večer autem domů. Nebo už vás žádné další plány pro dnešní den nečekají a pak si v klidu můžete SodaStream Italian Spritz vychutnat v "plnotučné" verzi italského střiku ve spojení s vaším oblíbeným Prosecco vínem.
 
Střik dobrého vína s čerstvě připravenou perlivou vodou v elegantní skleněné karafě vás, alespoň v myšlenkách, přenese do atmosféry sklepů věhlasných vinařských rodin
 
Dobré víno je nicméně nápoj, který od vás očekává špetku kultivovaného zacházení a je škoda  kazit si píli šikovných vinařů dolitím obyčejné balené vody z obchodu, skladované týdny a měsíce v plastových lahvích. Stejně jako víno zrající v chladném a tmavém sklepě do své největší krásy i vodě svědčí tma a chlad vodovodního potrubí mnohem více, než podmínky v plastové lahvi vystavené na regálech.
 
Díky výrobníkům perlivé vody SodaStream si přímo doma připravíte perlivou vodu pro váš oblíbený vinný střik kdykoliv čerstvou a v takovém množství, kolik zrovna zvládnete vypít. Pokud k tomu zvolíte výrobník perlivé vody SodaStream Crystal s krásně tvarovanou skleněnou karafou, bude vám výsledný dojem závidět lecjaká vinotéka.
 
Informace o produktu
 
• Ochucený nápojový koncentrát s citronovou (30,3%) a pomerančovou (21%) šťávou z koncentrátu ovocných štáv, cukry a sladidly
• Koncentrovaná příchuť 500 ml pro 12 velkých SodaStream lahví nápoje
• Doporučený poměr ředění pri použití odměrky ve víčku: 1 díl koncentrátu a 20 dílů perlivé vody
• Citronová (30,3%) a pomerančová (21%) šťáva z koncentrátů ovocných šťáv
• Energie na 100 ml hotového nápoje : 57,6 kJ / 13,8 kcal
• Slazeno : cukr, sukralosa, acesulfam K
• Chinin
 
Příprava nápoje
 
Příchuť přidávejte vždy až do hotové perlivé vody. Nikdy nepřidávejte příchuť do vody ještě před zahájením přípravy ve výrobníku domácí perlivé vody, protože by došlo k vypěnění nápoje z lahve a zalepení útrob výrobníku.
Lahev s připravenou perlivou vodou nakloňte a příchuť pomalu nalévejte po stěně lahve. Víčko na příchuti slouží zároveň jako odměrka pro doporučený poměr ředění (1 víčko na 1 velkou lahev SodaStream). Lahev zavřete a jemně promíchejte.
 

Originální příslušenství
Barevné originální Sodastream lahve, víčka a čistící prostředky