Voda pro život

Jak důležitá je pro náš každodenní život voda, si většinou uvědomujeme až ve chvíli, kdy třeba jen na krátkou chvíli není dostupná. Můžeme přestat zalévat zahrady, prát prádlo, můžeme nenapouštět plné vany, ale i to je nepříjemné omezení. Co ale rozhodně nemůžeme a nejsme zvyklí, je NEPÍT. Dojem, že nemůžeme svlažit rty, nám díky naší psychice přináší okamžitě pocit žízně. Ten pocit, který se jindy nedostaví třeba celý den, je najednou všudy přítomný i v situaci, která se ani na míle neblíží ohrožení života. To nám pouze náš instinkt neomylně signalizuje, co je pro nás důležité a nám by mělo stačit na to nezapomínat.

SPIRIT_kompozice.jpgIdeálním a nejlépe dostupným zdrojem tekutin je v našich podmínkách jednoznačně pitná voda z vodovodu. Vhodná je pro lidský organismus neslazená, ochucená pouze kousky ovoce či bylin nebo naperlená, aby se naše chuťové pohárky nechaly zlákat její svěžestí.

Zatímco dospělým se doporučuje denně vypít 2,5-3 litry tekutin, děti potřebují vypít tekutin ještě více. „Organismus dětí je tvořen větším podílem vody než organismus dospělého člověka. U dětí platí pravidlo, že čím je dítě mladší, tím více tekutin na jeden kilogram své váhy potřebuje,“ vysvětluje dětský obezitolog MUDr. Zlatko Marinov.

Zkušený lékař dále zdůrazňuje, že „na pití je voda, ne cukřenka“, a k tomu dodává: „Perlivá voda má na lidský organismus stejné účinky jako voda neperlivá, u perlivé vody se jedná pouze o ozvláštnění senzorického vjemu. Pokud se nejedná o kojence nebo batolata, kterým bychom měli nabízet pramenitou vodu, není důvod mít z bublinek strach.“ Důležité je zároveň upozornit na to, že jakýkoli ochucený nápoj se do pitného režimu dětí ani dospělých nepočítá.

Pokud vaše děti odmítají pít (pro ně) nudnou vodu, vsaďte na výrobník perlivé vody SodaStream. Vybírat můžete dle barvy vaší kuchyně i dalších preferencí ZDE. Spolu s limitovanou edici dětského setu Žížaláci se stane zábavnou variantou přípravy nápojů na doma i do školy. Sada obsahuje dvě nápojové láhve, které se vejdou lehce do aktovky, školní plastelínu, kterou budou žáci nejen prvních tříd potřebovat do své školní výbavy a knížku Žížaláci v kresleném provedení, vhodná také jako první čtení. Láhve mají objem 500 ml a jejich design je inspirovaný právě večerníčkovými postavami plastelínových Žížaláků: Žíža je modrý a Žoža červený. Děti tak mohou dodržovat pitný režim a své pohádkové hrdiny sledovat ve Večerníčku od poloviny listopadu.
 

O značce SodaStream

 
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystaný v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami, co do počtu vypitých litrů. *
 
Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,57 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet.
Kromě svého pohodlí navíc používáním každého jednoho výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdnými PET lahvemi od nápojů.
 
Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz

* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.

 

Kontakt pro média:
Monika Straková
PHOENIX COMMUNICATION
Helénská 1799/4
120 00 Praha 2
monika@phoenixcom.cz
+420 774 814 654