Nastal čas loučení

Jak dlouho ještě budeme trápit sebe i naši planetu zlozvykem v podobě plastu, který skončí po jednom použití v odpadu, než nám příroda vystaví účet? Právě takto se ptá roztomilá animovaná želva hlasem sira Roda Stewarta a značka SodaStream k tomu v nové kampani připomíná chytrý způsob, jak si ušetřit spoustu zbytečné dřiny s vláčením balené vody a k tomu nevyhodit hromady plastového odpadu.
 

Vypít vodu z lahve a použitý plast vyhodit do žlutě označeného recyklačního kontejneru. Právě tento zvyk jsme se naučili považovat v dnešní době za cosi samozřejmého a pro mnoho lidí snad i chvályhodného. Vždyť důsledným tříděním plastu do žlutých kontejnerů bychom měli prospívat naší planetě a chránit ji před plastovým odpadem. Ale je tomu tak opravdu?

Realita je bohužel taková, že jednou vyprodukovaný plastový odpad vyhozením do recyklačního kontejneru rázem nezmizí jako v nějaké pohádce, ale bude zatěžovat naši planetu možná stovky dalších let. Použité obaly z plastu dnes dokážeme do určité míry přetvořit na jiné plastové výrobky, ale pořád jde o plast s dobou rozpadu v řádech stovek let, který s námi zůstává na této planetě a je ho všude kolem nás stále více a více. A jak se naše nedávná výprava do dalekého Hondurasu přesvědčila na vlastní oči, i místa považovaná za tropický ráj stranou civilizace dnes mohou díky plastovému odpadu vypadat mnohem spíše jako jedna velká skládka, než jako romantické zákoutí panenské přírody známé z hollywoodských bijáků.

Proto přicházíme s novou kampaní značky SodaStream připomenout, jak moc je zlozvyk pití vody z miliónů lahví, které po jednom jediném použití hned vyhazujeme coby tuny plastového odpadu, ve své podstatě nesmyslný a v dlouhodobém důsledku pro naše životní prostředí a živé tvory v něm likvidační. V krátkém videu, příznačně nazvaném „Nastal čas loučení s plastem na jedno použití“, se kromě hlasu sira Roda Stewarta můžete potkat s dalšími celebritami jako je Thor “The Mountain” Bjornsson, nejsilnější muž planety, či vycházejícím hereckým talentem Sarah Catherine Hookovou. Ti všichni vidí smysl přidat se k našemu poselství, že nestačí si o nesmyslném chrlení dalších a dalších hromad lahví na jedno použití jen povídat, protože žádné zásadní zlepšení nepřijde, pokud nezačneme teď hned my sami u sebe změnou svého chování. 

 
 

Abychom ovšem jenom bezvýsledně nediskutovali, co by se mělo někdy do budoucna udělat, má značka SodaStream teď hned pro vás připraveno konkrétní řešení, které je jednoduché, ihned dostupné, zbaví vás pravidelné dřiny s balíky lahví a ještě vám pomůže snížit množství vyhazovaného plastového odpadu třeba ještě dnes, do konce dne. Protože už dnes si nemusíte koupit a odvláčet domů z obchodu další ohromný balík vody v plastových lahvích na jedno použití a s čerstvou domácí perlivou i neperlivou vodou se stanete plně soběstační.

Voda v precyklující opakovaně použitelné lahvi SodaStream v různých barevných vzorech vám bude nejen slušet cestou do práce či za sportem mnohem více, než lacině vypadající plastová petka na jedno použití, ale na rozdíl od zoufalého hašení problému plastového odpadu formou recyklace s naší lahví SodaStream precyklujete. Co prosím? Ano, precyklujete. Tedy aktivně předcházíte vytváření plastového odpadu tak, že plastové lahve na jedno použití vůbec nepoužíváte.

A kolik lahví na jedno použití s precyklující opakovaně použitelnou lahví SodaStream dokážete ročně nevyhodit? Koneckonců podívejte se v našem novém videu sami. Co říkáte, nastal už ten správný čas loučení s plastem na jedno použití?