SodaStream

Lahev Fuse 1l
Pražské Quadriennale

  • opakovaně použitelná lahev pro čerstvou točenou vodu
  • vhodná pro výrobníky perlivé vody SodaStream, do kterých pasují lahve typu Fuse
  • vyrobeno ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA látek
  • celkový objem lahve 1 litr
Doporučená AMOC
199 Kč
Kde koupit

opakovaně použitelná lahev pro čerstvou točenou vodu
vhodná pro výrobníky perlivé vody SodaStream, do kterých pasují lahve typu Fuse
vyrobeno ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA látek
celkový objem lahve 1 litr
provozní objem lahve pro přípravu perlivé vody 0,84 litru
pevně těsnící šroubovací víčko dobře chrání neperlivou i perlivou vodu před vybryndáním
trofejní limitovaná edice vyrobená v omezeném počtu 4.000 kusů
speciální potisk k příležitosti 14. ročníku uměleckého setkání Pražské Quadriennale 2019

Opakovaně použitelná lahev SodaStream, kterou využijete "jen tak" s čerstvě natočenou vodou z kohoutku s sebou na zahnání žízně nebo pro přípravu čerstvé perlivé vody v některém z výrobníků
perlivé vody SodaStream. Neváhejte s nákupem, protože trofejní limitovaná edice jako společný projekt s největší mezinárodní přehlídkou divadla a scénografie Pražské Quadriennale 2019 byla vyrobena v omezeném počtu pouhých 4.000 kusů.

V momentě, kdy se obtěžkáni odporně těžkými balíky lahví balené vody v každé ruce pomalu vlečete od regálu k autu a přemýšlíte, zda-li máte nakoupeno dost na celý víkend, nebo vás trápí naléhavá žízeň a vy se zoufale poohlížíte po nejbližším krámku s balenou vodou, co byste dali za nějaký smysluplný nápad, jak se těmto situacím ve vašem životě napříště vyhnout?


Čerstvě natočená voda má oproti té notoricky známé z obchodu řadu úžasných výhod. Po většinu dne stačí většině z nás popojít k nejbližšímu kohoutku jen pár kroků a vody je v něm stále dost. Na rozdíl od vody balené, unavené cestou dlouhou mnohdy celé týdny i měsíce k vám, je voda z kohoutku pokaždé svěží, čerstvá a skladovaná v podmínkách chladu a temna, pro vodu ideálních. Jste-li vyznavačem perlivé, snadno si ji za pár vteřin nachystáte s některým z oblíbených výrobníků perlivé vody SodaStream přímo doma namísto běhání pro lahve do obchodu.

Problémem může být způsob, jak se těšit z výhod čerstvé točené vody a přitom ji mít stále po ruce nejen doma, ale i s sebou do kanceláře, na trénink či víkendovou chalupu. Snad proto jsme si navykli vnímat obrázek, ne nepodobný starodávným velbloudím karavanám napříč pouštěmi, lidských zástupů pomalu se šinoucích se svým nesmyslným nákladem těžkých lahví v okolí obchodních center jako něco zcela běžného a snad i pro nás užitečného.

Častokrát si na nás vzpomenete, když říkáme, že dobře vymyšlená lahev na čerstvou vodu je úžasný pomocník a společník, který vám bude nablízku od rána do večera každý den.

Opakovaně použitelná lahev SodaStream byla vymyšlena a vyrobena tak, aby pasovala do výrobníků perlivé vody SodaStream. Díky speciálnímu plastovému materiálu zvládá odolávat tlaku potravinářského CO2 plynu během přípravy perlivé vody uvnitř lahve a právě díky této vlastnosti ji kromě samotného pití můžete jednoduše zacvaknout či zašroubovat a bezpečně použít přímo ve výrobníku pro přípravu perlivé vody.

Umí toho ale mnohem více. Přestože nevíme, zda-li jste příznivci vody jakéhokoliv stupně perlivosti, nebo perlivou zrovna moc nemusíte, jsme si jisti, že vlastnosti opakovaně použitelné lahve SodaStream doceníte každý den. Po většinu dne doma, v práci či vašem oblíbeném sportovním centru vám stačí udělat ke kohoutku s takřka neomezeným množstvím příjemně chladné čerstvé točené vody více jak pár kroků. A právě se svojí vlastní opakovaně použitelnou lahví máte čerstvě natočenou vodu, perlivou i "jen tak" neperlivou, při ruce stále s sebou.

Jako příjemný bonus ke každému opětovnému naplnění lahve SodaStream, namísto vypité balené vody, nevyhodíte zbytečný kus plastu od jednou použité a odložené plastové lahve na jedno použití. Jedna lahev se někde v koši či kontejneru ještě ztratí, ale s každým rokem plnění a používání opakovaně použitelné lahve SodaStream již půjde o slušnou hromadu desítek a stovek nespotřebovaných a tudíž zbytečných lahví "jednorázovek". A zcela upřímně, ne každý kus plastu, byť vložený do recyklačního kontejneru, najde své další smysluplné uplatnění jako využitelný materiál.

Tajemné názvy FUSE a JET aneb základem je tvar lahve.

Pokud pomineme výrobník perlivé vody SodaStream Crystal, který jako jediný nabízí požitek z křehké krásy skleněné lahve, jsou všechny výrobníky perlivé vody SodaStream připraveny pracovat s některou ze dvou typů opakovaně použitelných lahví SodaStream plastových.

Lahve SodaStream JET, pojmenované podle našeho vůbec nejprodávanějšího a nejrozšířenějšího modelu výrobníku perlivé vody, jsou mírně nižší, ve tvaru pravidelného válce a právě tvarem se liší od svého rozměrově poněkud vyššího a užšího sesterského modelu ve tvaru kapky, pojmenovaného FUSE.

Oba dva typy lahví jsou zkonstruovány tak, že dokáží pojmout až 1 litr čerstvě natočené vody. V případě, že lahev zamýšlíte použít v některém z výrobníků SodaStream k přípravě perlivé vody, je zapotřebí ji naplnit tak, aby se hladina vody zastavila na rysce značící provozní objem pro výrobník perlivé vody, který reálně znamená, že lahvi je zhruba 0,84 litru čerstvé vody. Toto množství bezpečně vystačí na zahnání vaší žízně a za zmínku stojí i skutečnost, že smyslem opakovaně použitelných lahví SodaStream je možnost doplňovat si vodu v průběhu celého dne a udržovat tak svojí zásobu vody čerstvou a neunavenou dlouhým čekáním na vás.

Pokud zamýšlíte lahev používat k přípravě perlivé vody, ujistěte se prosím před nákupem, že vybraný typ lahve právě do vašeho výrobníku pasuje. *) Pro vaši bezpečnost nezapomínejte kontrolovat, že lahev není po uplynutí data použitelnosti vyznačeného na zadní straně lahve. **) Toto omezení nicméně platí pouze pro přípravu perlivé vody pod tlakem ve výrobníku. Pro neperlivou vodu nemá použití lahve žádné časové omezení a můžete ji s sebou bez obav nosit tak dlouho, dokud vás neomrzí a nezatoužíte po některém z nových svěžích potisků, kterými kolekci opakovaně použitelných lahví SodaStream pro vás pravidelně obměňujeme.

Zavřete oči a v duchu si představte na vašem pracovním stole či v konferenční místnosti před vámi obyčejnou lahev balené vody, jakých najdete v každých potravinách desítky a stovky, jednu jako
druhou bez života srovnaných vedle sebe jako dav čekající v šedivém ránu na bezejmenné stanici metra.  A teď si v myšlenkách pohlaďte vaši novou opakovaně použitelnou lahev SodaStream s líbivým potiskem i tvarem. Rozdíl je patrný, že?


Lahev "SodaStream for PQ" přichází jako limitovaná edice pouhých 4.000 kousků trofejních lahví s potiskem připraveným na počest letošního 14. ročníku Pražského Quadriennale, největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie a místa setkání mezinárodní komunity scénografů, režisérů, studentů, umělců i návštěvníků z celého světa.

Ve dnech 6. až 16.června 2019 zažije pražské Výstaviště jedenáctidenní festival plný performancí, workshopů a přednášek. Za značku SodaStream jsme se, jen tak mimochodem, kromě přípravy trofejní limitované edice lahví ujali i příjemného úkolu postarat se celých 11 dní, aby nikdo z účinkujících ani hostů přítomných na Výstavišti nebyl trápen žízní.

Lahev z limitované edice "SodaStream for PQ" může být vaší hmatatelnou milou připomínkou dojmů z Pražského Quadriennale ještě dlouho po jeho skončení.

Všechny tyto báječné vlastnosti vaší nové opakovaně použitelné lahve SodaStream můžete sami zažít za příjemný peníz třeba už za pár hodin či v následujících dnech. Pokud přeci jen stále váháte a nerozptýlili jsme všechny vaše pochybnosti, budeme vám nápomocni s dalšími dotazy na naší zákaznické lince info@sodastream.cz a +420 730 840 480.

Obsah balení :


1 ks opakovaně použitelná nápojová lahev 1 l typu Fuse

*) Lze použít s modely výrobníku perlivé vody SodaStream: Source, Play, Spirit, Power
Nemyjte v myčce nádobí nebo vodou, která má více než 50°C. Používejte pouze k přípravě čisté
perlivé vody.
Nikdy nepoužívejte lahev, která je poškozena, zdeformována nebo bylo překročeno datum
použitelnosti vyznačené na lahvi.

**) Datum použitelnosti lahve

Materiál lahve musí během několika let při používání ve výrobníku domácí perlivé vody dlouhodobě a opakovaně odolávat tlaku potravinářského CO2 plynu z bombičky. Materiál, z kterého je lahev vyrobena, se v důsledku toho opotřebovává a stárne. Abychom měli jistotu, že je maximálně postaráno o vaše bezpečí, má každá lahev stanoveno své datum použitelnosti, které naleznete natištěno přímo na lahvi. NIKDY nepoužívejte lahev ve výrobníku domácí perlivé vody po uplynutí tohoto data a lahev nahraďte za novou, která vám bude spolehlivě sloužit dalších několik roků. Lahev takto vyřazenou z perlivého provozu však můžete bez obav i nadále používat pro neperlivou vodu.

BPA free

BPA free

Vyrobeno ze zdravotně nezávadného plastu bez BPA
Pražské Quadriennale

Pražské Quadriennale

Speciální potisk k příležitosti 14. ročníku uměleckého setkání Pražské Quadriennale 2019
Lahev FUSE

Lahev FUSE

Lahev typu Fuse lze použít s modely výrobníků perlivé vody SodaStream: Source, Play, Spirit, Power